Öne Çıkanlar Akreditasyon Eğitim Semineri ameliyattan Alev Volkan Şen i cinayet

Maltepe’de “Belgesel Şenliği”

- Maltepe Belediyesi'nin düzenlediği "1.Sinema Belgesel Film Şenliği", iki film gösterimiyle başladı

Maltepe’de “Belgesel Şenliği”

İSTANBUL (AA) - Maltepe Belediyesi’nin düzenlediği “1.Sinema Belgesel Film Şenliği”, iki film gösterimiyle başladı.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, bu yıl ilki düzenlenen şenlik, farklı yönetmenlerden seçilen zengin bir sinema-belgesel film seçkisini sinemaseverler ile buluşturacak. Şenlik, Türkan Saylan Kültür Merkezi'nde yönetmenliğini Ümit Kıvanç’ın yaptığı, maden işçilerini ve madenciliği anlatan 2011 yapımı, "16 Ton" isimli filmin gösterimiyle başladı.

Şenliğin açılışında bir konuşma yapan Maltepe Belediyesi Sanat Koordinatörü Ayşe Sipahioğlu Akan, Maltepe Belediyesi ve Belgesel Sinema Eser Sahipleri Meslek İşbirliği’yle hazırladıkları şenlikte, sinemaseverler için Belgesel Sinemacılar Birliği arşivinde bulunan, eser sahiplerinin izin verdiği ve ilgi toplamış filmlerden bir seçki hazırladıklarını belirtti.

Şenlik kapsamında yönetmenliğini Murat Erün’ün yaptığı, 2010 yapımı "3 Mevsim 1 Ömür Karadeniz Yaylaları" isimli belgesel filmin de gösterimi yapıldı. Belgeselde, Doğu Karadeniz’in dağ köylerinde yaşayan yaylacıların hikayeleri anlatıldı. Şenlikte beş gün boyunca toplam on film izleyiciyle buluşacak.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196