Öne Çıkanlar Akreditasyon Eğitim Semineri ameliyattan Alev Volkan Şen i cinayet

Malkara'da "sağlıklı yaşam aracı" hizmet verdi

Malkara'da

TEKİRDAĞ (AA) - Sağlık Bakanlığı tarafından Tekirdağ'a gönderilen sağlıklı yaşam araçlarından biri Malkara'da hizmet verdi.

Hükümet Konağı önüne gelen araç ile obezite, diyabet, kanser, kardiyovasküler rahatsızlıklar ve hipertansiyon gibi hastalıklar konusunda bilgilendirme çalışmaları yapılarak vatandaşlara broşür dağıtıldı.

Malkara İlçe Sağlık Grubu Başkanı Dr. Refet Çeviker, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Tekirdağ'a verilen 4 araçtan bir tanesinin Malkara’da kalacağını ifade ederek, "Tekirdağ'a verilen araçlardan bir tanesi Malkara'ya getirildi. Malkaralı vatandaşlarımız ve Şarköy, Hayrabolu gibi yakın ilçelerde bulunan vatandaşları bilgilendirecekler." dedi.

Araçların köylere de gideceğini ifade eden Çeviker, "Sağlıklı yaşam aracımız sadece ilçe merkezlerinde kalmayacak. Mahallelerimizi dolaşacak ve mahallelerimizde yaşayan vatandaşlarımızı da bilgilendireceğiz. Toplum Sağlığı Merkezimizin doktorları, hemşireleri sağlıklı yaşam aracı ile vatandaşlarla bir araya gelecek." diye konuştu.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196