Öne Çıkanlar Futbol CHPli belediye başkanları yardım tırı Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık hz. musa

Lüleburgaz'da üniversite öğrencileri yazılım kampına girecek

- 20 üniversite öğrencisi kod yazma becerilerini geliştirmek amacıyla dört gün yazılım kampına girecek

Lüleburgaz'da üniversite öğrencileri yazılım kampına girecek

KIRKLARELİ (AA) - Lüleburgaz'da 20 üniversite öğrencisi kod yazma becerilerini geliştirmek amacıyla yazılım kampına girecek.

Lüleburgaz Belediye Başkanı Emin Halebak, AA muhabirine yaptığı açıklamada, belediyenin Bilişim Akademisi'nde eğitim gören üniversite öğrencilerine önem verdiklerini söyledi.

Öğrencilerin kod yazma becerilerini geliştirmek amacıyla Trakya Üniversitesi ve Kırklareli Üniversitesi işbirliğinde yazılım kampı düzenleneceğini ifade eden Halebak, kampın 18-22 Temmuz'da yapılacağını kaydetti.

Kampta mobil uygulama ve oyun geliştirme konularında eğitim verileceğini aktaran Halebak, "Trakya Üniversitesi ve Kırklareli Üniversitesi işbirliğinde yazılım kampı düzenliyoruz. Belediyemizin Bilişim Akademisi'nde eğitim gören 20 üniversite öğrencisi 4 gün kampa girecek. Dünyada her geçen gün teknoloji ve bilişim sistemleri gelişiyor. Öğrencilerimizin gelişen teknoloji ve bilişime ayak uydurmalarını, onların da gelişen teknolojiye katkı sunmalarını istiyoruz. Dört gün sürecek kampta mobil uygulama ve oyun geliştirme konularında alanında uzman kişiler tarafından eğitim verilecek." şeklinde konuştu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196