Öne Çıkanlar akp Şuayip Işıldak Orkun Akman Şanlıurfa Şampiyonluk hedefi

Lüleburgaz'da motosiklet denetimleri

Lüleburgaz'da motosiklet denetimleri

KIRKLARELİ (AA) - Lüleburgaz Emniyet Müdürü Ali Koca, motosiklet kazalarının önüne geçmek için uygulamaların sürdüğünü bildirdi.

Koca, AA muhabirine yaptığı açıklamada, motosiklet sürücülerinin emniyetsiz ve kurallara aykırı davranmamaları konusunda uyardı.

Motosiklet kullanımlarında çoğunlukla eğitimsizlik ve tedbirsizlik nedeniyle kazaların meydana geldiğini dile getiren Koca, ailelerden de çocuklarına bilinçsiz bir şekilde motosiklet almamaları gerektiğini kaydetti.

Lüleburgaz'da motosiklet sayısı her geçen gün arttığına dikkat çeken Koca, "Fakat emniyet olarak özellikle motorize ekiplerin çalışmalarıyla uygunsuz motosikletlere cezaları kesilip birçoğu da trafikten men edildi. Şu anda motosikletlerin egzoz sesleri üzerine birçok şikayet alıyoruz. Bunun önüne en kısa sürede geçeceğiz. 2016'da 350 motora işlem yapıldı. 350 motosikletten ise 307'sine 207 bin 852 lira para cezası uygulanıp, 65 motosiklette trafikten men edildi. Olası trafik kazalarında doğacak ölümlerin veya yaralanmaların önüne geçmeyi hedefliyoruz. Amacımız ceza yazmak değil, bilinçsiz ve ehliyetsiz kişileri azaltmak." diye konuştu.

Koca, denetimlerin aralıksız devam edeceğini sözlerine ekledi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196