Öne Çıkanlar Akreditasyon Eğitim Semineri ameliyattan Alev Volkan Şen i cinayet

Lüleburgaz'da "Dünya Süt Günü" etkinliği

- Programa katılanlara süt dağıtıldı

Lüleburgaz'da

KIRKLARELİ (AA) - Kırklareli'nin Lüleburgaz ilçesinde "Dünya Süt Günü" etkinliği düzenlendi.

Lüleburgaz Belediyesi ve Kırklareli Süt Üreticileri Birliğince düzenlenen Kongre Meydanı'nda tertiplenen etkinlikte konuşan Belediye Başkanı Emin Halebak, sütün insan sağlığına son derece faydalı olduğunu söyledi.

Sağlıklı yaşam için günde en az 2 bardak süt içilmesi gerektiğini kaydeden Halebak, sütün çocuk gelişimi için vazgeçilmez bir besin kaynağı olduğunu belirtti.

Sütün taze bir şekilde tüketilmesi gerektiğini dile getiren Halebak, "Doğduğumuz andan itibaren ölene kadar sütle beslenebiliriz. Tabii ki süt hassas bir ürün. En küçük şartlarda bozulup faydasından fazla zararı olmaya başlıyor. Burada bize düşen sütün sağlıklı, taze ve faydalı bir şekilde tüketilmesini sağlamak. Lüleburgaz'ın birçok noktasında günlük taze sütü soğuk zincirle vatandaşa hijyenik şartlarda ulaştırmayı hedefliyoruz. Bunu yapabilirsek mahallelere günlük taze süt ulaştıracağız. Bunu yapana kadar çalışmalarımız devam edecek." diye konuştu.

Süt Üreticileri Birliği Başkanı Hüseyin Demircan da "Dünya Süt Günü"nü kutladı.

Sağlıklı bir yaşam için süt tüketimine önem verilmesi gerektiğini vurgulayan Demircan, etkinlikte emeği geçen herkese teşekkür etti.

Konuşmaların ardından bin 700 paket süt, bin 200 ayran, 2 bin şapka ve 500 tişört dağıtıldı.

Etkinliğe, Kaymakam Mustafa Kaya, Belediye Başkan Yardımcısı Kevser Özkan, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196