Öne Çıkanlar chp P8 Lite Elektirkleri kesilen çiftçiler gümrük yolunu kapattı kanlı ay tutulması Şans Topu

Lüleburgaz Muhtarlar Derneği Başkanı İşçioğlu:

- "Evlerini kiraya verecek vatandaşlar, kiracıları hakkında detaylı bilgi alarak muhtarlıklara bildirsin"

Lüleburgaz Muhtarlar Derneği Başkanı İşçioğlu:

KIRKLARELİ (AA) - Lüleburgaz Köy ve Mahalle İdareleri Muhtarlar Derneği Başkanı Nuri Yavuz İşçioğlu, "Evlerini kiraya verecek vatandaşlar, kiracıları hakkında detaylı bilgi alarak muhtarlıklara bildirsin." dedi.

İşçioğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, mahalleye yeni taşınanların kim olduğu ve nereden geldiğini güvenlik açısından mahalle muhtarlarının bilmesi gerektiğini söyledi.

Evlerini kiraya veren ev sahiplerinin kiracılarından kira kontratı, kimlik fotokopisi, aile kayıt örneği ve kişiye ait detaylı bilgi alması için uyarıda bulunan İşçioğlu, bu tür bilgileri ev sahiplerinin muhtarlıklara bildirmedikleri sürece zor durumda kaldıklarını belirtti.

İstanbul Atatürk Hava Limanındaki terör eylemini gerçekleştiren teröristlerin bir ay boyunca daire kiralamaları ve mahalle sakinleri tarafından tanınmamalarının gündemdeki yerini koruduğuna dikkat çeken İşçioğlu, şöyle konuştu:

"Ülkede yaşanan istenmeyen terör olaylarından dolayı halk olarak herkesin daha dikkatli ve bilinçli olması gerekiyor. Muhtarlar kayıt tutamadıkları için mahalleye kim geliyor, kim gidiyor bilmiyor. Mahallemize yeni taşınan insanlardan haber ve bilgimiz olmuyor. Vatandaşlarımız bu tür olaylara karşı tedbirli ve dikkatli olmalı. Bu tür olayları önlemek adına, evlerini kiraya veren ev sahipleri kiracıları ile imzaladıkları kira kontratıyla kimlik fotokopisi, aile kayıt örneği ve kişilerin nereden geldikleri hakkında detaylı bilgi alarak mahalle muhtarlarına bildirmeli. Bu güvenlik açısından son derece önemli."

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196