Öne Çıkanlar Futbol Bilecik Gemlik Roda Limanında gübre zehirlenmesi Şehit öğrenciler organ bağışlayan genç öğrenci

Kuzey Ege bayramı yoğun geçirecek

- Balıkesir'in Ayvalık, Burhaniye ve Edremit ilçelerindeki turizm tesisleri, hafta sonundan itibaren ziyaretçilerini ağırlamaya başlayacak - Edremit Körfezi'ndeki tesisler 9 günlük tatili yüzde 100'e yaklaşan dolulukla geçirecek

Kuzey Ege bayramı yoğun geçirecek

BALIKESİR (AA) - Yılda yaklaşık 3 milyon gecelemeyle "iç turizmin lideri" olan Balıkesir'in Ayvalık, Burhaniye ve Edremit ilçelerindeki turizm tesisleri, 9 günlük bayram tatilini yüzde 100'e yaklaşan dolulukla geçirecek.

Ayvalık, Ören, Akçay, Güre ve Altınoluk gibi Kuzey Ege'nin önemli turizm merkezlerinin bulunduğu Edremit Körfezi'ndeki otel ve pansiyonlar, hafta sonundan itibaren ziyaretçilerini ağırlamaya başlayacak.

Cunda ve Lale Adası, dünyanın en iyileri arasında gösterilen Sarımsaklı Plajı ve el değmemiş koyları bulunan Ayvalık, denizlerinin temizliği, serin havası ve mavi bayraklarıyla tanınan Burhaniye, Akçay, Güre ve Altınoluk sahilleri, Kazdağları, doğası ve termal tesisleriyle bilinen Edremit, her yıl yerli ve yabancı turistlerce tercih ediliyor.

Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, 25 binin üzerinde yatak kapasitesi ve 127 bin civarında ikinci konutun bulunduğu Edremit Körfezi'nde yaz nüfusunun, günübirlikçilerin de etkisiyle 3 milyonu geçtiğini söyledi.

Yerli turistin ilk tercihi olan Körfez'de, son günlerde gelen talepleri karşılayamadıklarını ifade eden Saka, ülkenin bazı noktalarında turizmle ilgili görülen sıkıntının Kuzey Ege kıyılarında yaşanmadığını aktardı.

Bayram tatilinde bütün tesislerin yüzde 100 dolulukla hizmet vereceğini vurgulayan Saka, "İnşallah diğer bölgelere de burada olduğu gibi yerli de olsa turist yağar ve işletmelerin hepsi açılır, iyi bir sezon geçirir. O işletmelerde çalışanlar da işlerine kavuşurlar, herkesin yüzü güler." dedi.

Tesislerin tüm hazırlıklarını tamamladığını ve hafta sonundan itibaren ziyaretçilerini ağırlamaya başlayacağını belirten Saka, hem ziyaretçiler hem de tesisler açısından iyi bir sezon temennisinde bulundu.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196