Öne Çıkanlar Mağara Mahallesi silahlı ve kar maskeli Yetimler Gecesi samsung-s6 edge tür işçiler

Kültür ve Turizm Bakanı Avcı, Bilecik'te:

- Bakan Avcı: - "Pek çok yabancı bağlantıları olan, farklı istihbarat birimleri tarafından kullanılan Fetullahçı Terör Örgütü, Türkiye'ye diz çöktürtmek isteyenlerin aleti olarak bu senaryoları ortaya koydu ama millet bir bütün halinde ayağa kalktı ve 'dur' dedi"

Kültür ve Turizm Bakanı Avcı, Bilecik'te:

BİLECİK (AA) - Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin, "Pek çok yabancı bağlantıları olan, farklı istihbarat birimleri tarafından kullanılan Fetullahçı Terör Örgütü, Türkiye'ye diz çöktürtmek isteyenlerin aleti olarak bu senaryoları ortaya koydu ama millet bir bütün halinde ayağa kalktı ve 'dur' dedi" ifadelerini kullandı.

Bilecik Cumhuriyet Meydanı'nda "demokrasi nöbeti"ni sürdüren vatandaşlara hitap eden Avcı, Türkiye'nin her yerinde, 81 ilde olduğu gibi Bilecik ve Eskişehir'de de milletin ayakta olduğunu bildirdi.

Herkesin gündüz işine gittiğini akşamları ise demokrasi nöbetinde alanları doldurduğunu ifade eden Bakan Avcı, şöyle konuştu:

"Hepimiz gündüz işimizde gücümüzdeyiz. Sabah işimize gidiyoruz, evlerde ev hanımlarımız işlerini yapıyorlar, akşamları da bütün Türkiye nöbete geliyor elhamdülillah. Zor zamanlardan geçiyoruz ama çok şükür kitlenin beli kırıldı. Uyanık olmak zorundayız. Hepiniz büyüklerinizden duymuşsunuzdur. Su uyur, düşman uyumaz. Onun için ayaktayız, nöbetteyiz. Ne zamana kadar, Başkomutan, Cumhurbaşkanımız, 'Teşekkür ederim, nöbetlerimizi bitirdik diyene kadar buradayız. Bu sadece bir kalkışma, bir darbe teşebbüsü değil. Bu aslında Türkiye'ye diz çöktürme operasyonuydu. Pek çok yabancı bağlantıları olan, farklı istihbarat birimleri tarafından kullanılan Fetullahçı Terör Örgütü, Türkiye'ye ye diz çöktürtmek isteyenlerin aleti olarak bu senaryoları ortaya koydu ama millet bir bütün halinde ayağa kalktı ve 'dur' dedi. Türkiye'ye diz çöktürtmek isteyen düşmanlara da geçit yok dedi, elhamdülillah."

-" Nöbeti, tamam inşallah denilene kadar sürdüreceğiz"

Eskişehir'deki konuşmasında Amerikan kanalı olan Fox Tv ile ilgili açıklamalarda bulunduğunu anımsatan Bakan Avcı, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Fox Tv diye bir Amerikan kanalı var. Onun Türkiye'de de uzantısı var. Bu Amerikan kanalı zaten nefret söylemleriyle meşhur olan bir kanal. Evvelki gün bu kanala çıkan Sebastian Gurka diye bir CIA danışmanı, İngiliz asıllı biri açıkça şunu söylüyor, Eskişehir'de gösterdim. Diyor ki, 'İyi çocuklar kaybettiler.' İyi çocuklar dediği, hani 12 Eylül'den önce bizim çocuklar başardılar diyorlardı ya. Şimdi iyi çocuklar dediği işte Ankara'da Meclis'i bombalayan, helikopterlerde sivil halkı tarayan, tankları silahsız insanların üzerine süren, namussuz, çete mensuplarını kastediyor. İyi çocuklar dedikleri onların iyi çocukları. Onlar kaybettiler diyor. Evet sizin iyi çocuklarınız kaybetti. Evet kaybetmeye de mahkumlar. Ebediyen kaybedecekler, çünkü bu millet ayakta. 2005 yılında, bugün değil, dün değil, Eskişehir'de, Bilecik'te değil, Diyarbakır'da Recep Tayyip Erdoğan dedi ki 'Tek vatan, tek millet, tek devlet, tek bayrak.' İşte bugün bütün Türkiye, tek vatanda, tek bayrakla, tek devlet için ayakta. Sizlerden ricam bu nöbeti dediğim gibi, bütün Türkiye'de olduğu gibi tamam inşallah denilene kadar sürdüreceğiz. Yorgunluk alameti de görmüyorum. Hiçbir yerde görmüyorum. Bilecik'te de görmüyorum."

Bakan Avcı, hep birlikte dik durduklarını ve dik durmaya da devam edeceklerini belirterek: şunları kaydetti:

"Ne yapacağız, aynı zamanda özellikle hanım kardeşlerimiz için söylüyorum, dualarımızı hiç eksik etmeyeceğiz. Bu Cenab-ı Hakk'ın lütfu, keremidir. Bunu da hiç unutmayacağız. Dualarımızı hiç eksik etmeyeceğiz. Bütün şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Özellikle Pazaryeri'nden özel harekatçı Zafer Koyuncu kardeşime bu vesileyle bir kere daha Allah'tan rahmet diliyorum Onları dualarımızdan eksik etmeyelim. Allah şefaatlerine nail eylesin. Hepinizi Allah'a emanet ediyorum. Gazanız mübarek olsun, güzel günlerde, güzel gecelerde yine birlikte olmak dileğiyle hepinizi hasretle, muhabbetle kucaklıyorum."

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196