Öne Çıkanlar yanlışlıkla google play store zahide yetiş Alev THY Eurolegue A Grubu

Kocaeli'den Suriye ve Diyarbakır'a yardım eli

- Büyükşehir Belediyesi ile Kocaeli İnsani Yardım Derneğince düzenlenen kampanyada toplanan 3 tır yardım malzemesi, Suriye ve Diyarbakır'daki ihtiyaç sahiplerine gönderildi

Kocaeli'den Suriye ve Diyarbakır'a yardım eli

KOCAELİ (AA) - Kocaeli İnsani Yardım Derneği ve Büyükşehir Belediyesince düzenlenen kampanyada Suriye ile Diyarbakır'daki ihtiyaç sahipleri için toplanan yardımları taşıyan 3 tır, dualarla uğurlandı.

Dernek Başkanı İsmail Yeşildal, Büyükşehir Belediyesi Antikkapı Restoran'da düzenlenen programda, iki tır malzemenin Suriye, diğerlerinin de Diyarbakır'da ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacağını söyledi.

Diyarbakır'a yönelik Büyükşehir Belediyesinin katkılarıyla "Kardeşim" kampanyasında yardım topladıklarını anlatan Yeşildal, "Tırlarda gıda maddeleri mevcut. Doğu ve Güneydoğu'da terör mağduru ailelerimize Kocaeli halkı olarak yardım elimizi uzattık. "Kardeşim" kampanyası, İHH genel merkezimizin 2 binin üzerinde sivil toplum kuruluşuyla düzenlediği bir projedir. Yardımlar, Diyarbakır İHH aracılığıyla bölgedeki muhtaç ailelere dağıtılacak." dedi.

Yeşildal, destek veren kişi, kurum ve sivil toplum örgütlerine teşekkür etti.

- "Suriye'ye 76. tırımızı gönderiyoruz"

Suriye'de 2 tır yardım malzemesinin savaş mağduru ailelere dağıtılacağını belirten Yeşildal, şunları kaydetti:

"İç savaş nedeniyle başından beri Suriye halkının yanındayız, destek olmaya devam edeceğiz. Mazlumların dinini, dilini, ırkını, mezhebini sormuyoruz. Suriye'ye 2 tırla birlikte 76. tırımızı gönderiyoruz. Tırlarımız Reyhanlı'da lojistik merkezimize gidecek. Burada ve Kilis'te, değirmeninden fırına ve aşevine kadar herşey var. Gıda malzemeleri, sınırdaki Suriye kamplarıyla Halep'e kadar olan bölgede muhasara altındaki Suriyelilere dağıtılacak. Ramazan ayına bir hazırlık bu. Ramazana doğru birkaç tır daha göndereceğiz."

Eski Diyarbakır Milletvekili Abdurrahman Kurt da Türkiye'de insan hakları adına önemli şeylerin yapıldığını anlatarak, "Daha düne kadar bu coğrafyada insanların 'Kürt'üm' derken bile zorlandığı dönemlerden, bugün Müslümanlar kardeşlerini karşılama noktasına gelmiş. Türkçe de Kürtçe de Arapça da söylense, her dilde 'Biz kardeşiz' diyebilen bir toplulukla karşı karşıyayız." ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından Büyükşehir Belediyesinin açık otoparkında gerçekleştirilen törenle 3 tır, dualarla uğurlandı.

Törene, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zekeriya Özak, İHH İnsani Yardım Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi ve Mavi Marmara mağdurlarının avukatı Cihat Gökdemir, sivil toplum kuruluşları ile sendikaların başkan ve yöneticileri katıldı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196