Öne Çıkanlar chp P8 Lite Elektirkleri kesilen çiftçiler gümrük yolunu kapattı kanlı ay tutulması Şans Topu

Kırkpınar El Sanatları Festivali

Kırkpınar El Sanatları Festivali

SAKARYA (AA) - Sapanca Belediye Başkanlığının desteğiyle Kırkpınar Açıkhava Tiyatrosu Sanat Derneğince bu yıl 5'incisi gerçekleştirilen Kırkpınar El Sanatları Festivali, düzenlenen kortej yürüyüşüyle başladı.

Kırkpınar Futbol Sahası'nda açılan ve 150’den fazla standın bulunduğu festival öncesi, Bağdat Caddesi'nden festival alanına bando eşliğinde kortej yürüyüşü gerçekleştirildi.

Kortej yürüyüşünde, protokol üyeleri, Sapanca Off-Road kulübü arazi araçları, sporcular, çok sayıda vatandaş ve çocuklar yer aydı.

Kaymakam Süleyman Yıldırım, Kırkpınar El Sanatları Festivali'nin de bu değere her yıl büyük katkı sağladığını söyledi.

Sapanca Belediye Başkanı Doç. Dr. Aydın Yılmazer de Sapanca'nın eğitim, kültür ve turizm şehri olması için her türlü çalışmanın gerçekleştirildiğini bundan sonra da gerçekleştirilmeye devam edeceğini belirtti.

Sosyal, kültürel ve eğitim faaliyetlerinin Sapanca için önemine değinen Yılmazer, "İlçenin tanımına ve gelişimine büyük önem veriyoruz. Belediye olarak eğitim faaliyetlerine olan desteğimizin yanında sosyal ve kültürel çalışmalar bizler için büyük önem arz ediyor. Organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum." diye konuştu.

Festivalde konuşmalar sonrası protokol üyeleri katılımcı stantlarını ziyaret etti.

5. Kırkpınar El Sanatları Festivali 10 Temmuz'da sona erecek.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196