Öne Çıkanlar spor mani Nine İhbar Etti;Sözde Bölge Sorumlusu Öldürüldü; 1 milyon lira ödül çanakkale İhale

Kırklareli Belediye Başkanı Kesimoğlu:

- "Terör olayları nedeniyle Karagöz Kültür, Sanat ve Kakava Festivali'nde müzik ve eğlence programları yerini kültür, sanat ve edebiyat etkinliklerine bırakacak"

Kırklareli Belediye Başkanı Kesimoğlu:

KIRKLARELİ (AA) - Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, terör olayları nedeniyle Karagöz Kültür, Sanat ve Kakava Festivali'nde müzik ve eğlence programlarının yerini, kültür, sanat ve edebiyat etkinliklerine bırakacağını bildirdi.

Kesimoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, 26. Karagöz Kültür, Sanat ve Kakava Festivali’nin 25 Mayıs'ta başlayacağını belirtti.

Festivalin Kırklareli’ne yakışır bir şekilde organize edildiğini ifade eden Kesimoğlu, açıklamasında şunlara yer verdi:

"Geçen çeyrek yüzyılı aşkın süre içerisinde festivalimiz, özellikle Kırklarelili hemşehrilerimiz başta olmak üzere tüm Trakya ile özdeşleşti. Bu yıla kadar kültür sanat ile eğlence iç içe yaşanıyor, halkımız sevdikleri isimleri yakından görme, dinleme imkanını buluyordu. Ancak bu yıl, festival içeriğinde bir farklılığa gitmek zorunda kaldık. Ülkemizin içinde bulunduğu hazin ortam ve ulusça yaşadığımız acılara kayıtsız kalamazdık. Bu yüzden Kırklareli Karagöz Kültür, Sanat ve Kakava Festivali'nde bu yıl müzik, eğlence ve danslara yer vermedik. Terör olayları nedeniyle Karagöz Kültür, Sanat ve Kakava Festivali'nde müzik ve eğlence programları yerini kültür, sanat ve edebiyat etkinliklerine bırakacak."

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196