Öne Çıkanlar Futbol Bilecik Gemlik Roda Limanında gübre zehirlenmesi Şehit öğrenciler organ bağışlayan genç öğrenci

Kılıçdaroğlu'nun Bakan Ramazanoğlu'na yönelik sözleri

- İHSD Başkanı Akbaş: - "Kılıçdaroğlu'nu açıklamalarından dolayı kınıyoruz. Derhal özür dilemeli ya da istifa etmelidir"

Kılıçdaroğlu'nun Bakan Ramazanoğlu'na yönelik sözleri

KOCAELİ (AA) - İnsan Hakları Savunucuları Derneği (İHSD) Başkanı Ali Akbaş, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu'na yönelik sözlerinden dolayı kınadıklarını bildirdi.

Akbaş, yaptığı yazılı açıklamada, Kılıçdaroğlu'nun partisinin grup toplantısındaki konuşmasının, kadınlara bakış açısını ortaya koyan, insan hakları adına utanç verici ve seviyesiz bir yaklaşım olduğunu belirtti.

Kılıçdaroğlu'nun toplumun değer yargılarını hiçe sayan açıklamasının, her fırsatta "kadın hakları" diye sokağa dökülen CHP'lilerin gerçek yüzünü ortaya çıkardığını ifade eden Akbaş, şunları kaydetti:

"Sandıkta aldıkları oylarla bir yere varamayacağını anlayan CHP, artık belden aşağı, çirkin ifadelerle siyaseti seviyesizleştirmeye çalışıyor. Kılıçdaroğlu'nu bu açıklamasından dolayı kınıyoruz. Derhal özür dilemeli ya da istifa etmelidir. Böyle seviyesiz, kadın düşmanı bir partinin bu çağda ve ülkede yeri olamaz. Ya kendi kendinizi lağvedin ya da bu ülkenin ve kadınımızın yakasından düşün. Bu açıklama karşısında, başta CHP'li kadın milletvekilleri olmak üzere tüm kadın haklarına sahip çıkma iddiasında olanları Kılıçdaroğlu'na tepki göstermeye çağırıyorum."

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196