Öne Çıkanlar samsung-s6 edge silahlı ve kar maskeli Mağara Mahallesi Yetimler Gecesi tür işçiler

Kardiyovasküler Cerrahi Merkezi inşaatı devam ediyor

- Bursa'ya yapılacak Yüksek İhtisas Kardiyovasküler Cerrahi Merkezi'nin inşaatı devam ediyor

Kardiyovasküler Cerrahi Merkezi inşaatı devam ediyor

BURSA (AA) - İl Sağlık Müdürü Dr. Özcan Akan, bölgesel nitelikte hizmet verecek olan Yüksek İhtisas Kardiyovasküler Cerrahi Merkezi inşaatının hızla ilerlediğini söyledi.

Dr. Akan, yaptığı yazılı açıklamada, yapımı devam eden Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kardiyovasküler Cerrahi Merkezi hakkında bilgi verdi.

Binanın deprem yönetmeliğine göre ekonomik ömrünü tamamladığını belirten Akan, şunları kaydetti:

"Bu yüzden bu merkezimiz yerine daha çağdaş bir kardiyovasküler merkez yapma ihtiyacı doğdu. Bunu da yine Eğitim ve Araştırma Hastanesi içerisinde ek hizmet binası şeklinde yapmayı uygun gördük. Hastane toplamda 283 yatak kapasitesine sahip olacak. Toplamda 40 bin metrekare alana sahip olacak yeni Kardiyovasküler Cerrahi Ek Hizmet Binasında 32 poliklinik odası ve 6 ameliyat odası olacak. Binamız son teknoloji ile yapılmakta, yangın ve deprem yönetmeliği açısından (sismik izolatör) en son teknolojiler kullanılmaktadır. Şu an için fiziki olarak büyük kısmı tamamlanan hastanemizi en geç 2017 başında hizmete açmayı planlıyoruz."

Yeni merkezin 5 milyonluk bir nüfusa hizmet vereceğinin altını çizen Akan, "Merkezimiz sadece Bursa'ya değil bölgesel nitelikte hizmet verecek. Yani Balıkesir, Kütahya, Bilecik gibi illerden gelecek vatandaşlarımız da bu merkezimizde tedavi olabilecek, bu merkezden tetkik ve hizmet alabilecek. Hastanemiz Güney Marmara'nın en büyük hizmet veren modern sağlık sistemleriyle Türkiye'nin sayılı kalp damar merkezlerinden birisi olacak." ifadelerini kullandı.​​

Anahtar Kelimeler:
Bursaİnşaat

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196