Öne Çıkanlar spor mani çanakkale İhale Nine İhbar Etti;Sözde Bölge Sorumlusu Öldürüldü; 1 milyon lira ödül

Karasu'da el sanatları sergisi ilgi görüyor

Karasu'da el sanatları sergisi ilgi görüyor

SAKARYA (AA) - Karasu Halk Eğitim Merkezi'nde açılan el sanatları sergisi protokol üyeleri ve davetliler tarafından ilgi görüyor.

Halk Eğitim Merkezi binasında açılan el sanatları sergiyi iki günde yaklaşık bin kişinin ziyaret ettiği bildirildi.

Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspirioğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ilçedeki ev hanımlarının daha fazla sosyal hayata girmelerini sağlamak amacıyla usta öğretici hocalar nezaretlerinde kursiyerlerin kullanacakları tüm malzemelerin ücretsiz olarak belediye tarafından karşılandığını söyledi. Kursiyerlerin yaptıkları el işlerini isterlerse satışa çıkarabileceklerini belirten İspirlioğlu, "Gelirlerini kendi alabilir, ev ekonomilerine katkıda bulunabilirler. Genç kızlar ise çeyizliklerini burada yapabiliyor." dedi.

Kadınların pazardan parça kumaş alarak yaptığı kıyafetleri yaklaşık 10 liraya mal ettiklerini ifade eden İspirlioğlu, Halk Eğitim Merkezince açılan kurslara her zaman destek vereceklerini aktardı.

Karasu Halk Eğitim Müdürü İlhan Garip ise 2015 - 2016 eğitim yılında 369 kursta 6 bin 679 kursiyere eğitim verdiklerini ifade ederek, "Vatandaşlarımızdan gelen talepler doğrultusunda istenilen kursları açmaya hazırız. Kurslarımıza katılmak isteyenler, Halk Eğitim Merkezimize veya Karasu Belediyesine başvurabilirler. Yaptığımız çalışmalarda her zaman yanımızda olan Kaymakamımıza, Karasu Belediye Başkanımıza, usta öğreticilerimize ve açmış olduğumuz kurslara katılan kursiyerlerimize teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196