Öne Çıkanlar tek dileği i cinayet Josue Pesqueira  spor ayakkabı Bu Gece Ay Mavi

Kapatılan özel hastaneler, kamu hastanelerine ek bina olarak hizmet veriyor

- Bursa'da, FETÖ'nün darbe girişimi sonrası kararnameyle kapatılan iki özel hastane, Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliğine bağlanarak hizmet vermeye başladı

Kapatılan özel hastaneler, kamu hastanelerine ek bina olarak hizmet veriyor

BURSA (AA) - FETÖ'nün darbe girişimi sonrası kararnameyle kapatılan Özel Rentıp Hastanesi ve Özel Bahar Hastanesi, Bursa Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliğine bağlanarak kapılarını yeniden açtı.

Bursa Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğinden yapılan yazılı açıklamada, 15 Temmuz darbe girişimi sonrası çıkarılan ilk kararname ile Bursa'daki iki özel hastanenin Sağlık Bakanlığına bağlandığı bildirildi. Açıklamada, Özel Bahar Hastanesinin Bursa Devlet Hastanesi, Özel Rentıp Hastanesinin ise Yüksek İhtisas Hastanesinin Nilüfer ek hizmet binası olarak pazartesi gününden itibaren hizmete girdiği bilgisi verildi.

Bursa'daki diğer kamu hastanelerinden gelen personelin görevlendirildiği hastanelerde, Merkezi Hastane Randevu Sistemi kullanılarak veya ayaktan randevu alınmasıyla hasta kabulüne başladığı belirtildi.

Bursa Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Rüstem Aşkın, söz konusu hastanelerle ilgili olarak şunları kaydetti:

"Milletin olan hastaneler yine millete hizmet vermek üzere tarafımıza aktarılmıştır. Rentıp Hastanesi artık Bursa Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi Nilüfer Ek Binası, Bahar Hastanesini de Bursa Devlet Hastanesi Ek Hizmet Binası olarak iki gün içinde hizmete soktuk. Yüksek İhtisas Nilüfer Ek binamız 17 ayrı dalda poliklinik, Bursa Devlet Hastanesi Osmangazi Ek Hizmet binasında 12 poliklinik odasıyla hizmet verilmektedir. İki hastanemizde günlük hasta sayısı yaklaşık bin kişiye ulaştı. Bu sayı daha da artacaktır, hayırlı uğurlu olsun."

Anahtar Kelimeler:
BursaHastane

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196