Öne Çıkanlar Mağara Mahallesi silahlı ve kar maskeli Yetimler Gecesi samsung-s6 edge tür işçiler

“Kamu Yararına Çalıştırma İşbirliği Protokolü"

“Kamu Yararına Çalıştırma İşbirliği Protokolü

KIRKLARELİ (AA) - Kırklareli Cumhuriyet Başsavcılığı ile Türk Kızılayı Şubesi arasında denetimli serbestlik uygulaması kapsamında “Kamu Yararına Çalıştırma İşbirliği Protokolü” imzalandı.

Denetimli Serbestlik Müdürlüğünde düzenlenen törende, Cumhuriyet Başsavcısı İlyas Yavuz ile Kızılay Kırklareli Şube Başkanı Ruhan Uzunlar Altıntel, arasında imzalanan protokole göre mahkemelerce haklarında “kamu yararına çalışma cezası” verilen yükümlüler kızılay da çalışarak, cezasını tamamlayacak.

Yavuz, protokol töreninin ardından yaptığı konuşmada, yükümlünün kurallara uyma becerisi ve çalışma disiplini kazanmasını, başkalarının haklarına saygı göstermesini, zamanı planlamasını, bir meslek edinerek kendi işini kurması için protokolün önemli olduğunu söyledi.

Protokol kapsamında denetimli serbestlik tedbiri altında bulunan yükümlülere kızılayın çeşitli alanlarda çalıştırılacağını belirten Yavuz, protokolle iş gücü ihtiyacını da karşılamış olacağını kaydetti.

Altıntel de, protokol kapsamında iş birliği yapmaktan memnuniyet duyacaklarını, yapacakları çalışmaların kurumsal amaç ve sorumluluklarına da uygun olduğunu vurguladı.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196