Öne Çıkanlar Futbol yardım tırı CHPli belediye başkanları hz. musa SÜPERLİG

Kadir Gecesine doğru

- Edirne İl Müftüsü Emrullah Üzüm: - "Kadir Gecesi, her türlü kötülüklerden uzaklaşmaya, iyi ve güzel davranışlarımızı çoğaltmaya fırsatlar sunan bir gecedir"

Kadir Gecesine doğru

EDİRNE (AA) - Edirne İl Müftüsü Emrullah Üzüm, Kadir Gecesi'ni karşılamanın sevinci ve mutluluğu içerisinde olduklarını belirtti.

Üzüm, AA muhabirine yaptığı açıklamada, on bir ayın sultanı olan Ramazan ayının sonuna doğru yaklaşırken Yüce Allah’ın bin aydan daha hayırlı dediği Kadir gecesine varıldığını söyledi.

Kur’an-ı Kerim’de Kadir Gecesi hakkında sure olduğunu hatırlatan Üzüm, şunları kaydetti:

"Bize manevi olarak arınma ve bağışlanma fırsatı sunan bu mübarek gün ve geceler, yaşantımızda kalıcı değişiklikler meydana getirir. Bu sebeple ibadetlerimizde ve ahlaki yaşantımızda tüm zamanlara yayarak, her ayı Ramazan ve her geceyi Kadir Gecesi gibi yaşamaya gayret etmeli, kin ve nefretin yerine, sevgi ve hoşgörü hakim kılarak yetimlerin, kimsesizlerin, fakir ve muhtaçların yüzünü güldürmeli, onlara yardım elimizi uzatmalıyız.

Kur'an'da mübarek bir sureyle bildirilen Kadir Gecesi, aynı zamanda tövbelerin bolca kabul edildiği kutlu ve faziletli bir gecedir. Bu geceyi değerlendirmenin en iyi yolu Peygamber Efendimize indirilen Kur'an-ı Kerim'e en güzel şekliyle yönelmek ve onun eşsiz mesajını anlayıp hayatımıza aktarmaktan geçmektedir."

Üzüm, tüm İslam aleminin Kadri Gecesini tebrik etti.


Anahtar Kelimeler:
MesajRamazanKadir Gecesi

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196