Öne Çıkanlar i cinayet tek dileği Josue Pesqueira  Bu Gece Ay Mavi spor ayakkabı

İstanbul ve Ankara'da FETÖ'den darbe girişimi

- CHP Çanakkale Milletvekili Öz: - "Genel kurul salonundaki tavandaki camlar salonun ortasına düştü. İçerisi toz ve duman oldu" - "Biz şu anda sığınaktayız, çıkamıyoruz buradan. Bir grup milletvekili arkadaşımla birlikteyiz. Yaralı kimse yok çok şükür şu an için"

İstanbul ve Ankara'da FETÖ'den darbe girişimi

ÇANAKKALE (AA) - Cumhuriyet Halk Partisi Çanakkale Milletvekili Bülent Öz, mecliste darbe girişimiyle ilgili genel kurul toplantısı yaptıkları esnada bombalı saldırıya uğradıklarını hatırlattı.

Öz, telefonla kendisine ulaşan AA muhabirine yaptığı açıklamada, akşam saatlerinden itibaren İstanbul ve Ankara'da yaşanan darbe girişimleri sürerken AK Parti, CHP ve MHP milletvekilleriyle birlikte Meclise geldiklerini ifade etti.

Milli iradeye darbe vuranlara karşı genel kurul toplantısına katıldıklarını anlatan Öz, "Bu konuyla ilgili grup başkan vekillerimiz ve meclis başkanımız konuşma yaptılar. Bu sırada şiddetli bir patlama meydana geldi. Biz tabii daha sonra bunun bomba olduğunu öğrendik. Genel kurul salonundaki tavandaki camlar salonun ortasına düştü. İçerisi toz ve duman oldu. Halkla ilişkiler binasının yanındaki alana bombanın düştüğünü sonradan öğrendik. Sonrasında ikinci patlama meydana geldi. Bunun da bizim çok yakınımıza düştüğünü öğrendik." diye konuştu.

Meclis'te kendi odası da dahil patlamanın olduğu alana yakın odalarda cam, çerçeve kalmadığını söyleyen Öz, "Bir bombalama ve ateş açılma olayı var. Biz şu anda sığınaktayız, çıkamıyoruz buradan. Bir grup milletvekili arkadaşımla birlikteyiz. Yaralı kimse yok çok şükür şu an için. Ancak halkla ilişkiler binası yakınında bulunanlardan ilk patlamada yaralananlar olduğunu öğrendik, hepimize geçmiş olsun." değerlendirmesinde bulundu.

Anahtar Kelimeler:
çanakkale

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196