Öne Çıkanlar Bursaspor Bilecik koyun hırsızlığı iddiası Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) hayatını

İsmetiye Deresi'ne 3 köprü yapılıyor

İsmetiye Deresi'ne 3 köprü yapılıyor

BURSA (AA) - Büyükşehir Belediyesince ıslah çalışmaları tamamlanan İsmetiye Deresi'nde 3 köprü inşa ediyor.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada, İsmetiye trafiğine nefes aldıracak köprü projeleri tamamlanma aşamasına geldi.

Daha önce ıslah çalışmaları yürütülen İsmetiye Deresi üzerinde yer alan 3 köprüden ikisi yeniden yapıldı, üçüncü köprünün inşaatıyla ilgili çalışmalar devam ettiriliyor.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, hem inşaatı devam eden son köprüde, hem de trafiğe açılan yeni köprülerde incelemelerde bulundu.

Bursa'nın her köşesinde ulaşım yatırımlarının sürdüğünü belirten Altepe, ana yolların yanında tüm ovalarda, mahallelerde, mahalle arası bağlantı yollarında ve bu yollar üzerinde bulunan köprülerde yoğun bir faaliyet olduğunu anlattı.

Altepe, şunları kaydetti:

"Bu köprüler ve bağlantı yolları için 2,5 milyon liralık yatırım yapmış oluyoruz. Demirtaş ve İsmetiye bölgemiz Bursamızın hızlı gelişen, hızlı büyüyen, yoğun yapılaşmanın olduğu bölgeleri. Yoğunluk da her geçen gün artıyor. Biz de buradaki altyapıyı güçlendirmek, yolları ve köprüleri yeniden dizayn ederek yeni yollar, yeni köprüler yaparak bu gelişime katkı sağlamak istiyoruz. Özellikle hemen yanı başımızda bulunan Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi'nde yaklaşık 450 fabrika var. Bu yollar ve köprüler Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi'nden değişik noktalara ulaşımın sağlanması için de önemli."

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196