Öne Çıkanlar El Nino Vergi Dairesi Sakarya ve Yalova Futbol Şuayip Işıldak

İngiliz bakanın Whatsapp yazışmaları sızdı!

İngiltere Dışişleri Bakanı Boris Johnson'ın, seçim gecesi Muhafazakar Partili vekillerle yaptığı Whatsapp konuşmalarında Başbakan May'e destek istediği ortaya çıktı.

İngiliz bakanın Whatsapp yazışmaları sızdı!

İngiltere'de Muhafazakar Parti'nin parlamentodaki çoğunluğu kaybederek büyük bir şok yaşadığı erken genel seçimlerin ardından May'in liderliği ile ilgili tartışmalar ve Muhafazakar Parti içerisindeki çalkantılar sürüyor.

KONUŞMALAR BASINA SIZDI

Son olarak May'in parti içerisindeki en büyük rakiplerinden biri olarak gösterilen ve önümüzdeki yıllarda parti liderliği için yarışmasına kesin gözüyle bakılan İngiltere Dışişleri Bakanı Boris Johnson'ın seçimlerin hemen ardından Muhafazakar Parti milletvekilleriyle yaptığı Whatsapp konuşmaları basına sızdı.

MAY İÇİN DESTEK ARAYIŞI

Seçim gecesi çıkan Johnson'ın May'den istifasını talep edeceği yönündeki haberlerin aksine, Whatsapp konuşmalarında Johnson, Muhafazakar Partili vekillerden sakin olmalarını ve Başbakan May'in arkasında durmalarını istiyor. Johnson konuşmalarda ayrıca vekillerden, İsçi Partisi lideri Corbyn'in seçimin gerçek kazananı olduğu yönündeki anlatıları durdurmalarını istiyor.

Johnson'ın Whatsapp konuşmalarının medyaya yansıması, zamanlama ve içerik olarak bazı tartışmaları da beraberinde getirdi. Birçok sosyal medya kullanıcısı, mesajların sızdırılmak için yazılmış olabileceği görüşünü paylaştı.

Seçimlerin ardından Muhafazakar Parti içerisindeki birkaç vekil, May'den pozisyonunu gözden geçirmesini istemiş ancak May, eleştirilere kulak tıkayarak yeni hükümetin kurulması için çalışmalara başlamıştı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196