Öne Çıkanlar Futbol CHPli belediye başkanları Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık yardım tırı hz. musa

İHH'dan Sakarya'da 2 bin kişiye iftar

İHH'dan Sakarya'da  2 bin kişiye iftar

SAKARYA (AA) - İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı, “"Ramazan’ın her günü farklı bir ilde iftar”" sloganıyla başlattığı organizasyon kapsamında, iftar tırıyla Sakarya'da 2 bin kişiye iftar verdi.

Kent Meydanı'nda düzenlenen iftar programında, kentteki sığınmacılar ile vatandaşlar bir araya geldi.

İHH Sakarya İnsani Yardım Derneği Başkanı Sebahattin Aydın, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Kardeşliği hisset" sloganı ile yola çıktıklarını, bu anlamda gezici aşevinin Türkiye'de 23 ilde iftar verdiğini söyledi.

Her ilde yaklaşık 2 bin kişini iftar programına katıldığını dile getiren Aydın, "Toplamda 50 binin üzerinde vatandaşımıza iftar verdik. Ramazan boyunca Türkiye içerisinde 40 bin aileye kumanya dağıttık. Sakarya'da da yaklaşık bin 500 aileye kumanya dağıtımımız oldu. Onun dışında 135 ülkede kumanya dağıtımı gerçekleşti ve 70 bin yetime bayramlık kıyafet dağıtımı oldu. Sakarya'da 550 yetim, 50'de yetim olmayan aileye bayramlık dağıttık. Bunun dışında ciddi manada fitre ve zekat dağıtımı söz konusu oldu." diye konuştu.

Aydın, Suriye'ye de 3 tır insani yardım malzemesi gönderdiklerini ve bin civarında aileye kumanya ulaştırdıklarını sözlerini ekledi.
Anahtar Kelimeler:
IhhSakaryaIftar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196