Öne Çıkanlar Futbol CHPli belediye başkanları yardım tırı SÜPERLİG hz. musa

Havuzlarda ilk ders zili çaldı

- Karesi Belediyesinin bu yıl 4 okul bahçesine kurduğu portatif yüzme havuzlarında ilk ders zili çaldı

Havuzlarda ilk ders zili çaldı

BALIKESİR (AA) - Balıkesir'in merkez ilçesi Karesi Belediyesi tarafından 4 okul bahçesine kurulan portatif yüzme havuzlarının açılışı yapıldı.

Havuzların açılış töreninde konuşan Karesi Belediye Başkan Yardımcısı Yusuf Hocaoğlu, geçen yıl portatif havuz kurduklarını ve bundan 6 bin 500 çocuğun faydalandığını belirtti.

Bu yıl Fatih, Sevinç Kurşun, Sakarya ve Zafer ilkokullarına kurdukları portatif yüzme havuzlarıyla 10 bin çocuğa ulaşmayı hedeflediklerini ifade eden Hocaoğlu, şunları kaydetti:

"Okul bahçelerinde çocukların kaynaşması, velilerin birbirleriyle olmaları amacıyla yaptığımız çalışmamıza bugün start veriyoruz. Güvenli, hijyenik bir ortamda çocuklarımıza yüzmeyi öğretmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Yine sınıflarda öğrencilere değerler eğitimi adı altında birlikte yaşama kültürünü öğretiyoruz. Unutulmaya yüz tutmuş oyunları oynatıyoruz. İnşallah yaz aylarında çocuklarımızı hem spor yapmış hem de vatan değerlerine sahip çıkmış ahlaklı bireyler olarak yetiştireceğiz."

13 Temmuz - 7 Ağustos ve 8 Ağustos - 4 Eylül olmak üzere 2 dönem planlanan faaliyetlerden, öğrenciler ücretsiz faydalanacak.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196