Öne Çıkanlar Nine İhbar Etti;Sözde Bölge Sorumlusu Öldürüldü; 1 milyon lira ödül yazılım kampı Bilecik trafik kazası Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü

Hamaney'den çok sert açıklama! DEAŞ'ı kim kurdu?

İran'ın dini lideri Ali Hamaney, yaptığı açıklamada ABD'nin Ortadoğu'daki istikrarsızlığın kaynağı olduğunu ve DEAŞ'ı kurdurduğunu öne sürdü.

Hamaney'den çok sert açıklama! DEAŞ'ı kim kurdu?

İran'ın dini lideri Ali Hamaney, kişisel Twitter hesabından yaptığı açıklamalarla ABD'ye yüklendi. Hamaney, DEAŞ'ı ABD'nin kurduğunu savundu.

Hamaney yaptığı açıklamada, "ABD'nin silahlandırdığı terörist grup Ortadoğu'yu istikrarsızlaştırıyor. DEAŞ'ı kim yarattı? ABD! ABD'nin DEAŞ karşıtı koalisyonda yer alması bir yalan. Kontrol edemeyecekleri bir DEAŞ istemiyorlar ama kontrol edebilecekleri bir DEAŞ'ı kabul ediyorlar" ifadelerini kullandı.

Trump'ın İran'ı terörizme destek olmakla suçladığını hatırlatan Hamaney, "Bölgedeki terörizmin Amerikan kökleri varken ABD Başkanı İran'ı terörizmle suçluyor" şeklinde konuştu.

ABD ile Suudi Arabistan arasındaki ilişkiye dikkat çeken Hamaney, "ABD, Suudi Arabistan'ın ortaçağ rejimiyle İran'daki insan haklarını konuşuyor. Demokrasinin sembolü bir ülke!" ifadelerini kullandı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196