Öne Çıkanlar Futbol jandarma Kuran-ı Kerimi Güzel Okuma Yarışması Silivri ziyaret

Gelin adaylarının tercihi "spor ayakkabı"

- Bu yıl düğün sezonu için raflarda yerini alan gelin ayakkabılarının arasında, rengarenk taş ve dantellerle süslenmiş, platform topuklu spor modeller öne çıkıyor - Şıklığın yanında rahatlıktan ödün vermeyen birçok gelin adayı, klasik modellerin yerine biraz da farklılık yaratmak adına spor ayakkabıları tercih ediyor - Bursa Ayakkabıcılar Odası Başkanı Aytekin: - "Klasik topukluları daha sonra giyemiyorlardı, sporları düğünden sonra da kullanabiliyorlar"

Gelin adaylarının tercihi

BURSA (AA) - BÜŞRA NUR ÖZCAN - Yaz mevsiminin yaklaşmasıyla başlayan düğün sezonunda birçok gelin adayı, klasik modeller yerine rengarenk taş ve dantellerle süslenmiş, platform topuklu spor ayakkabıları tercih ediyor.

Her yıl evlenecek çiftlere, özellikle de gelin adaylarına birçok seçenek sunan ayakkabı sektörü, farklı tarz ve renklerdeki yeni modelleri tüketicilerin beğenisine sunmaya başladı.

Şıklığının yanında rahatlığından da ödün vermeyen gelinler için üretilen ve vitrinlerdeki yerini alan platform topuklu spor ayakkabılar dikkati çekiyor.

Gelin adayları, rengarenk taşlar, danteller ve kurdelelerle süslenen bu ayakkabıları hem düğünde rahat yürümek, dans etmek hem de farklılık yaratmak için tercih ediyor.

- "Düğünden sonra da kullanabiliyorlar"

Bursa Ayakkabıcılar Odası Başkanı İbrahim Aytekin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, gelin ayakkabısında modanın spora doğru kaydığını söyledi.

Gelin ayakkabısı satan mağazaların vitrinlerini daha çok spor modellerin süslemeye başladığını belirten Aytekin, "Bunlara, spor ayakkabılarının biraz daha süslü hali diyebiliriz. Birçok gelin adayı, özellikle rahatlıkları için bunları tercih etmeye başladı. Klasik topukluları daha sonra giyemiyorlardı, sporları düğünden sonra da kullanabiliyorlar." dedi.

- "Bazı gelinler, topuklu giyemiyor"

Kapalı Çarşı'daki bir ayakkabı mağazasının sahibi Soner Çağla ise düğün sezonunun açıldığını, çeşit çeşit ayakkabıların vitrinleri süslediğini ifade etti.

Gelin adaylarının ayakkabı alışverişi için sık sık mağazalara uğramaya başladığını kaydeden Çağla, "Bu yıl gelinler için geçen seneden farklı olarak spor ayakkabılar var. Bazı gelinler, topuklu giyemiyor. Onun yerine daha rahat olduğu için düz tabanlı spor ayakkabı alıyorlar." diye konuştu.

Gelinler için üretilen spor ayakkabıların fiyatının süslemelerine göre 100 ila 200 lira arasında değiştiğini anlatan Çağla, "Bu yıl klasik topuklu ayakkabıya nazaran spor ayakkabılar daha çok tercih ediliyor." dedi.

- "Rahat dans için"

Gelin adayı Selin Bildişli de 10 Eylül'deki düğünü için ayakkabı mağazasına alışverişe geldiğini bildirdi.

Düğününde giymek için rahat ayakkabı aradığını dile getiren Bildişli, "Spor ayakkabıyı tercih ettim. Dans ederken daha rahat oluyor. Yürürken kayma derdim de olmuyor. Hem yüksek hem spor hem de oldukça şık ve süslü olduğu, kadınlara hitap ettiği için bu seçimi yaptım." ifadelerini kullandı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196