Öne Çıkanlar chp P8 Lite Elektirkleri kesilen çiftçiler gümrük yolunu kapattı kanlı ay tutulması Şans Topu

FETÖ/PDY kapsamında Sağlık Bakanlığına devredilen hastane hizmete girdi

FETÖ/PDY kapsamında Sağlık Bakanlığına devredilen hastane hizmete girdi

SAKARYA (AA) - Fetullahçı Terör Örgütü Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) ile bağlantılı olduğu tespit edilen ve iki gün önce kapatılan Özel Altınova Hastanesi, Sağlık Bakanlığına devredilerek hizmete girdi.

Kamu Hastaneleri Birliğinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Sakarya Kamu Hastaneleri Birliği bünyesine katılan hastanenin ismi Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma (SAÜEAH) Hastanesi Serdivan Ek Binası olarak değiştirildi. SAÜEAH personeli tarafından hastane yeniden hizmete açıldı.

Hasta kabulüne başlayan Serdivan Ek Binası'nda daha önce var olan acil servis, poliklinik, yataklı servis hizmetleri yeniden verilmeye başlandı.

Kapatılan hastanenin devriyle ilgili bilgi veren Genel Sekreter Doç. Dr. Hasan Salih Sağlam, devletin el koyduğu kurumların ilgili kamu kurumlarına devredildiğini belirterek, "Altınova Hastanesi de bu doğrultuda kapatıldı ve kurumumuza devredildi. Biz de burayı gerekli çalışmayı hızla tamamlayarak SAÜEAH Serdivan Ek Binası olarak hizmete açtık. Artık bu hastane kamu hastanesidir. Daha önce verdiği hizmetleri bundan sonra kamu hastanesi olarak sürdürecektir." değerlendirmesinde bulundu.

Hasta kabulüne başlayan SAÜEAH Serdivan Ek Binası'na gelen ilk üç hastaya hastane yönetimi tarafından hediye verildi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196