Öne Çıkanlar akp Orkun Akman Şuayip Işıldak Şanlıurfa Şampiyonluk hedefi

FETÖ'nün darbe girişimine tepkiler

- Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Zeytinoğlu: - "Demokrasi, toplumuzun en önemli temel taşı ve teminatımızdır. Onu her ne pahasına olursa olsun korumak vatandaşlık görevimizdir" - Organize Sanayi Bölgeleri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Yıldırım: - "Darbe girişimini kınıyoruz. İş dünyası olarak cumhuriyetimizin, devletimizin ve milletimizin yanındayız"

FETÖ'nün darbe girişimine tepkiler

KOCAELİ (AA) - Kocaeli'de sivil toplum kuruluşu temsilcileri, FETÖ'nün darbe girişimini kınadı.

Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, yazılı açıklamasında, bir grup TSK personelince demokrasiye yapılmaya çalışılan müdahaleyi şiddetle kınadığını belirtti.

Darbe girişiminin, ülkenin birlik ve beraberliğe en çok ihtiyacının olduğu dönemde yapıldığını kaydeden Zeytinoğlu, "Devletimizin en üst kademesinden başlayarak tüm milletimiz ve sivil toplum kuruluşlarımız demokrasimize sahip çıkmıştır. Toplumun her kesimi büyük bir sağduyu gösterip darbe girişiminde bulunanlara anında gerekli cevabı vermiştir." ifadelerini kullandı.

Zeytinoğlu, "Demokrasi, toplumuzun en önemli temel taşı ve teminatımızdır. Onu her ne pahasına olursa olsun korumak vatandaşlık görevimizdir." değerlendirmesinde bulundu.

Organize Sanayi Bölgeleri Derneği ve Gebze Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Vahit Yıldırım da ülke ve millete karşı yapılan darbe girişimini kınadıklarını bildirdi.

Yıldırım, "İş dünyası olarak cumhuriyetimizin, devletimizin ve milletimizin yanındayız." açıklamasını yaptı.

Anahtar Kelimeler:
Darbe Kalkışması

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196