Öne Çıkanlar ankara haberleri Ercan İhtiyar Bediüzzaman Said-i Nursi alım fiyatı Dünya Okul Sporları Olimpiyatlar

FETÖ'nün darbe girişimine darbeler

- Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Çelik: - "Bunlar nedir diye her meydanda soruyorum. Bazıları bunlar hayvan diyor. Değil, ben Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanıyım, bunlara hayvan demek hayvana yapılacak en büyük hakarettir" - Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz: - "Siz, ister karşınıza tank çıksın ister top çıksın ne çıkarsa çıksın ister birinci ister yetmişinci etap, hangi etap olursa olsun siz şunu dediniz: 'Cehennem olsa gelen, göğsümüzde söndürürüz.' Bu yol ki hak yoludur, dönme bilmeyiz, yürürüz"

FETÖ'nün darbe girişimine darbeler

SAKARYA (AA) - Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, "Bunlar nedir diye her meydanda soruyorum. Bazıları bunlar hayvan diyor. Değil, ben Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanıyım, bunlara hayvan demek hayvana yapılacak en büyük hakarettir." dedi.

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminin ardından Demokrasi Meydanı'nda on binlerce kişinin katılımıyla devam eden demokrasi nöbetine katılan Bakan Çelik, cumhuriyet, demokrasi, hak, adalet, namus ve bu memlekete bu millete kastetmeye çalışan alçaklara ders vermek için meydanı dolduran Sakaryalıları saygıyla sevgiyle selamladığını söyledi.

Olağanüstü bir süreçten geçildiğini belirten Çelik, "Bu geçişi kim gerçekleştirdi? Bunun kahramanlarını siz biliyorsunuz ama biz de biliyoruz. Biz biliyoruz ki bu yanlış gidişat, bu alçaklara dur diyen milletimiz, Sakaryalılar, sizlersiniz." diye konuştu.

Çelik, er meydanını şer güçlere teslim etmeyen büyüklerin ellerinden, gençlerin ise gözlerinden öptüğünü belirterek, şunları söyledi:

"Sakaryalılar, biz tarih boyunca çok düşman gördük, ne kadar düşman ne kadar şer odakla mücadele ettik. Buna Sakarya şahittir. Sakarya bunu çok iyi bilir ama biz 15 Temmuz'da yaşananları görünce tarih boyunca yaşadıklarımızı bir gözden geçirdik. Böyle bir düşman görmedik. Bizim tarihimizde böyle bir düşman yok. Bakınız uçak bizim uçak, tank bizim tank, top bizim top, vurulan bizim insanımız, bizim kurumlar. Peki vuranlar kim? Bu olanlar sizin verginizle, sizin paranızla elde edilen bu tankı, topu, uçağı millete kullananlar. Ahmet'e, Mehmet'e, Ayşe'ye, Fatma'ya kullananlar bu memleketin evladı olabilir mi, insan olabilir mi? Bunlar nedir diye her meydanda soruyorum. Bazıları bunlar hayvan diyor. Değil, ben Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanıyım, bunlara hayvan demek hayvana yapılacak en büyük hakarettir."

Çelik, "2. Abdülhamid, Adnan Menderes, Turgut Özal ve Muhsin Yazıcıoğlu'nu yediler ama Tayyip Erdoğan'ı yedirmeyeceğiz" diyerek, şu ifadeleri kullandı:

"Onun için, zorlukları bildiğimiz için bu yola çıkarken liderimiz 'kefenle çıkıyoruz' dedi. Hiç ölümden korkmuyoruz çünkü ölümün takdir edicisi bellidir. Biz ona iman etmişiz, dolayısıyla bizleri bunlarla korkutamayacaklarını 15 Temmuz akşamı gördüler. Karanlık, helikopterin ışıkları yok. Yunan adalarına gidebilir, Türkiye'yi terk edebilir. Kim? Bu davanın, cumhurun lideri.. Böyle mi yaptı? Tam tersi, çatışmanın, düşmanların en fazla olduğu İstanbul'a geldi, bin bir türlü zor şarta rağmen uçağını İstanbul'a indirtti. Niçin? Çünkü orada vatandaşımız kurşunlanıyordu, gençlerimiz, yaşlı hacı ağabeylerimiz şehit ediliyordu. Onu izlemek değil, onun yanında durmak için cumhurun başkanı geldi, İstanbul'a indi. Sizlerle bizlerle kol kola bu şer güçlerin defedilmesi için mücadeleyi başlattı."

"Ay yıldızlı bayrağı Allah başımızdan eksik etmesin" diyen Çelik, "Şimdi kim bu ay yıldızlı bayrağın gönderde dalgalanmasını istiyorsa kim bu milletin birliğinden beraberliğinden yanaysa hep beraber kol kola gireceğiz. Allah birliğinizi, beraberliğinizi bozmasın ve hükümetimiz olsun, cumhurbaşkanımız olsun gidin evinize çayınızı için diyinceye kadar da bu meydanlarda durmaya devam edelim." dedi.

- "Milli irade destanı yazıldı"

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz da milli irade destanının yazıldığını kaydetti.

Yılmaz, çocuk ve torunlara gururla anlatacak bir destan yazıldığını vurgulayarak, "O destan şu: Siz bu ülkenin asli sahiplerisiniz. Bu ülkede gerçek güç millete aittir. Yönetim hakkı millettedir. Eğer birileri gelir de sizin yönetim hakkınızı gasbederse çalarsa ona dur diyen de işte bu aziz millettir. Kendi hakkınızı korudunuz, Allah razı olsun." diye konuştu.

Bu destan yazılırken milletin tank, top, helikopter ve uçaklarının birileri tarafından gasp edildiğini belirten Yılmaz, "Tankın topunu size çevirdiler ve ateş ettiler. Sizde tank, tüfek yoktu, uçak yoktu ama ne vardı? İnanmış bir yürek ve yumrukla, öyle bir yürek öyle bir yumruk ki memleket kadar. Ve şunu gördük ki inanmış insandan büyük silah yok, inanmış insandan büyük güç de yok." dedi.

Yılmaz, 5 yıl Milli Savunma Bakanlığı yaptığını ifade ederek, "Bilin ki biz bu kahramanlık destanını silahlı kuvvetlerimizle polisimizle ve milletimizle beraber yazdık, dolayısıyla da bu şer güçler, bu kendi milletine ihanet edenler, polise sızdı mı sızdı. Milli eğitime sızdı mı sızdı ve silahlı kuvvetlere de sızdı. Ne yapacağız? Genel bir suçlama yok. Polis, bu destanın kahramanı ama içindekileri ayıkladı, ayıklamaya da devam ediyor. Milli eğitim, içindekileri ayıkladı, ayıklamaya devam ediyor. Şimdi Türk Silahlı Kuvvetleri içindekileri ayıklayacak ve inşallah yarının Türkiye'si bugünden daha güzel, daha iyi olacak. Bundan hiç şüpheniz olmasın." değerlendirmesinde bulundu.

"Bu ordu bizim, bu polis bizim, bu bayrak bizim, bu vatan bizim. Hiç şüpheniz olmasın." diyen Yılmaz, şöyle konuştu:

"Siz, ister karşınıza tank çıksın ister top çıksın ne çıkarsa çıksın ister birinci ister yetmişinci etap, hangi etap olursa olsun siz şunu dediniz: 'Cehennem olsa gelen, göğsümüzde söndürürüz.' Bu yol ki hak yoludur, dönme bilmeyiz, yürürüz. Cenab-ı Allah bugün bizi burada topladı. Ben sizlerle dünya ahiret kardeşim. İnşallah, inanıyoruz ki 78 milyona da yarın ahirette de Peygamber Efendimizin sancağı altında toplanmayı nasip eylesin. Son olarak şunu söylemek istiyorum, bugün bir kardeşim söyledi Ortadoğu halkları diyorlarmış ki bu Tayyip Erdoğan korkusuz kahraman, nereden geliyor? 15 Temmuz'dan sonra görmüşler, diyorlar ki sadece Tayyip Erdoğan değil bu millet kahraman, bu millet korkusuz. Bizim oralarda bir söz vardır, 'Süt nasılsa kaymağı da öyle olur'. Böyle bir kahraman milletin lideri Tayyip Erdoğan olur. Yolunuz, bahtınız, ufkunuz açık olsun ta ki Cumhurbaşkanımız hadi evlerinize diyinceye kadar."

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196