Öne Çıkanlar silahlı ve kar maskeli samsung-s6 edge Yetimler Gecesi Mağara Mahallesi tür işçiler

FETÖ'nün darbe girişimi tepkiler

- KSO Başkanı Zeytinoğlu: "15 Temmuz gecesi milletimiz ve milli kurumlarımız, demokrasimize kasteden alçakça bir saldırıyı önlemiştir. Halkımız sandığa ve demokrasiye sahip çıkmıştır"

FETÖ'nün darbe girişimi tepkiler

KOCAELİ (AA) - Kocaeli Sanayi Odası (KSO) Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, FETÖ'nün darbe girişimine ilişkin "15 Temmuz gecesi milletimiz ve milli kurumlarımız, demokrasimize kasteden alçakça bir saldırıyı önlemiştir. Halkımız sandığa ve demokrasiye sahip çıkmıştır." dedi.

Zeytinoğlu, yönetim kurulu üyeleriyle KSO'da düzenlediği basın toplantısında, darbe girişimi haberleri ortaya çıktığı gece, birlik, oda ve borsa camiası olarak tepkilerini ilk anda ortaya koyduklarını belirtti.

Bu hain kalkışmanın başarısızlığa uğraması, Türk milletinin birlikte duruşu, kararlı tutumu ve demokrasiye sahip çıkma iradesiyle mümkün olduğunu ifade eden Zeytinoğlu, ülkenin bütün kurumlarının, siyasi partilerin, sivil toplumun, basın kuruluşlarının demokrasiyi sahiplenmiş olmasından herkesin büyük bir mutluluk duyması gerektiğini dile getirdi.

Demokrasi düşmanlarına karşı iktidar ve muhalefetiyle siyasi partilerin ve siyasetçilerin gösterdiği birlik, beraberlik ve kararlı duruşun, en büyük takdiri hak ettiğini vurgulayan Zeytinoğlu, şöyle devam etti:

"Başta sayın Cumhurbaşkanımız, Meclis Başkanımız, Başbakanımız ve Meclisteki tüm siyasi partilerimizi, cunta heveslileri karşısındaki dik duruşlarından dolayı yürekten kutluyoruz. Gözü dönmüş darbecilerin saldırılarına büyük bir sebatla direnen, böylece Gazi unvanını bir kez daha hatırlatan Meclisimizle gurur duyuyoruz. Bu darbe girişimi karşısında direnen, tavır sergileyen herkese, başta kahraman emniyet görevlilerimize ve TSK’nın şerefli mensuplarına, gönül dolusu teşekkür ediyoruz. Onlara minnettarız. Ama en çok, darbecilerin silahları karşısında kahramanca direnen milletimizin azim ve cesaretiyle kıvanç duyuyoruz."

Gücünü sandıktan, yetkiyi milletten almayan bir idare istemediklerini vurgulayan Zeytinoğlu, Türkiye için demokrasi dışında bir seçenek de görmediklerini bildirdi.

Ordu içinde örgütlenmiş bu terörist çetenin tamamen ortaya çıkartılmasını ve adalet önünde hesap vermesini beklediklerini ifade eden Zeytinoğlu, "Hayatını kaybeden kahraman şehitlerimize Allah’tan rahmet, kıymetli ailelerine sabırlar, yaralılara Acil şifalar diliyoruz. Milletimiz onları daima minnetle ve rahmetle anacaktır." ifadelerini kullandı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196