Öne Çıkanlar Futbol yardım tırı CHPli belediye başkanları hz. musa SÜPERLİG

FETÖ'nün darbe girişimi

- Sakarya'da, valilik binasına tank ve askeri araçlarla gelen askerlerin içeriye girişlerini polislerle beraber engelleyen vatandaşların bekleyişi sürüyor - Vatandaşlara seslenen Sakarya Valisi Coş: - "Devletimize, milletimize bu kadar zarar veren bu gözü dönmüşler affedilmeyecektir"

FETÖ'nün darbe girişimi

SAKARYA (AA) - Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş, "Devletimize, milletimize bu kadar zarar veren bu gözü dönmüşler affedilmeyecektir." dedi.

Sakarya Valiliği önünde toplanan vatandaşlara seslenen Coş, "Emniyet iş başında, jandarma iş başında, darbecilere geçit yok." ifadelerini kullandı.

Coş, darbeci askerle devlet ve milletin yanında olan askerin birbiriyle karıştırılmaması gerektiğini söyledi.

Jandarma teşkilatı, polis teşkilatı ve tüm devlet birimlerinin darbecileri, hainleri cezalandıracağını ifade eden Coş, şunları kaydetti:

"Savcılarımız iş başında. Sizlere ateş eden askeri gözaltına aldık. Biz çadır devleti değiliz. Milletimizi muhafaza etmeye çalışıyoruz. Devletin yasaları var. Devletin yasaları 'idam' diyorsa idam edilir ama bunu hukuk yapacak. Şaşkınlık içinde olmayalım. Haklı durumdayken yanlış yapmayalım. Kışkırtmalara gelmeyeceğiz. Onları gerekirse Meclisimiz kanun çıkartır idam eder. Onlar hak ettikleri gibi cezalandırılacak. Devletimize, milletimize bu kadar zarar veren bu gözü dönmüşler affedilmeyecektir. Bir yerde polis ve jandarma yan yana ise onlar devletin kuvvetleridir. Onlara yardımcı olacağız."

Coş'un konuşmasının ardından vatandaşlar valilik binası etrafında beklemeye devam etti.

Bu arada, açıklaması sırasında bir elinde tüfek bulunan Vali Coş, daha sonra silahı korumalarına verdi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196