Öne Çıkanlar Bilecik değerlendirme Bursa Afet Müdahale Planı toplantısı Kuzey Irak asker ve polis teşkilatına ziyaret

FETÖ'nün "1 dolarlık" darbecileri

- FETÖ'nün darbe girişimiyle ilgili yürütülen soruşturmada gözaltına alınan bazı şüphelilerin cüzdanlarından birer dolar çıktı - Örgüt içerisinde şifre olarak kullanıldığı öne sürülen paraların terör örgütünün elebaşı tarafından "okunup" gönderildiği iddia edildi - Şüphelilerin bazılarının üzerinden seri numarası "F" ile başlayan dolarlar çıkması dikkati çekti

FETÖ'nün

VAN / MUŞ/ KOCAELİ (AA) - FETÖ'nün darbe girişimi soruşturması kapsamında gözaltına alınan bazı şüphelilerin üzerinden, terör örgütü elebaşı Fetullah Gülen'in "okuduğu" iddia edilen birer dolarlar çıktı.

Alınan bilgiye göre, FETÖ'nün darbe girişiminin ardından ülke genelinde düzenlenen operasyonlarda, gözaltına alınan ve tutuklanan bazı şüphelilerin cüzdanından "1 dolar" çıktığı öğrenildi.

Darbe girişiminin ardından başlatılan soruşturma kapsamında, emniyet müdürlüğü ekiplerince yakalanan bazı şüphelilerin üzerinden çıkan bir dolarlık banknotların sırrı çözüldü.

Örgüt içerisindeki hiyerarşide şifre amaçlı kullanıldığı da değerlendiren paraların, FETÖ'nün elebaşı tarafından sözde "Bereket ve işlerinin yolunda gitmesi" amacıyla okunarak gönderildiği iddia edildi.

Muş'ta darbe girişiminin yaşandığı gece kendisine verilen talimatlara uymayarak polis memurlarından darbeyi desteklemelerini istediği gerekçesiyle gözaltına alınan ve çıkarıldığı mahkemece tutuklanan Malazgirt İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde görevli emniyet amiri Beyhan Ceylan'ın da üzerinde 1 dolar bulundu.

- Asker ve iş adamlarının üzerinden 1 dolar çıktı

Kocaeli'de de FETÖ'nün darbe girişimi soruşturması kapsamında gözaltına alınan bazı asker ve iş adamlarının üzerinden birer dolarlık banknotlar çıktı.

Örgüt için önemli olduğundan şüphelenilen bazı isimlerin üzerinde seri numarası "F" ile başlayan 1 dolar çıkması dikkati çekti. Diğer zanlıların cüzdanlarında ise J ve C seri numaralı 1 dolarlık banknot bulundu.

Dolarları iş adamlarının bereket, askerlerin ise örgüte mensup olduğunu göstermek için yanında taşıdığı iddia edildi.

Paraların birinin üzerinde "03.06.2012" tarihi bulunduğu görüldü.

İl Emniyet Müdürlüğü yetkilileri,10'u aşkın şüphelinin üzerinden 1 dolarlık banknot ele geçirildiğini, sayının daha da artabileceğini kaydetti.

Anahtar Kelimeler:
KocaeliMuş1 Dolar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196