Öne Çıkanlar chp P8 Lite Elektirkleri kesilen çiftçiler gümrük yolunu kapattı kanlı ay tutulması Şans Topu

FETÖ askeri darbesine tepkiler

FETÖ askeri darbesine tepkiler

TEKİRDAĞ (AA) - Birlik Vakfı Tekirdağ Şubesi Başkanı İrfan Koca, Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) askeri darbesine tepki gösterdi.

Tekirdağ Şube Başkanı Koca, yaptığı yazılı açıklamada, milletin huzur ve barışını, devletin birlik ve beraberliğini, vatanın bölünmez bütünlüğünü hedef alan askeri darbeyi şiddetle kınadıklarını ifade etti.

Orduyla milleti karşı karşıya getiren ve ülkeyi eski karanlık günlere götürmeyi amaçlayan, askerin, polisin ve vatandaşların canlarına kasteden, demokrasi ve hukukun üstünlüğünü hiçe sayan darbecilerin hiç bir zaman başarılı olamayacaklarını dile getiren Koca, demokrasi şehitlerine Allah'tan rahmet yaralılara da acil şifalar dilediğini kaydetti.

Darbe girişiminin başarısız olmasının tek teselli kaynakları olduğunu kaydeden Koca, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Yüce milletimizin darbe girişimi karşısında, parti ve ideoloji farkı gözetmeden tek vücut halinde devletimizin, askerimizin ve polisimizin yanında yer alarak, Çanakkale'de ve Kurtuluş Savaşında olduğu gibi birlik ruhunu yeniden canlandırması ve birlik ruhunun hayat bulmasıdır. Bizler, son nefesimize kadar Cumhurbaşkanımızın, devletimizin, milletimizin ve ordumuzun yanında olacağımızı ve demokrasi nöbetimize sonuna kadar devam edeceğimizi kamu oyuna saygıyla duyururuz. Allah aziz milletimizin yar ve yardımcısı olsun."

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196