Öne Çıkanlar spor Arıza kodu silme Gümrük yetkilileri İsrail mani

Facianın sebebi belli oldu! Buzdolabı

Londra'da saatlerce söndürülemeyen ve 79 kişinin hayatını kaybettiği Freenfell Kulesi yangının sebebi resmi olarak açıklandı.

Facianın sebebi belli oldu! Buzdolabı

İngiltere Kenhsington’da en az 79 kişinin hayatını kaybettiği Greenfell Kulesi yangını sonrasında yapılan incelemelerde yangının patlayan bir buzdolabından kaynaklandığı ortaya çıktı. Resmi açıklamaya göre korkunç yangın binanın dış cephe kaplaması yüzünden hızla yayıldı.

Yapılan incelemelerde en az 11 çok katlı apartmanın daha ölüm tehlikesi riski taşıdığı ortaya çıktı. Onbinlerce insan hayati tehlike arz eden binalarda yaşıyor olabilir. The Independent’ın haberine göre dört farklı bölgede ki binaların dış cephe kaplamaları Greenfell’le benzerlikler gösteriyor. Belediye Meclisi tarafından verilen ve Topluluklar ve Yerel Yönetimler Bakanlığı (DCLG) tarafından doğrulama bekleyen bilgiye göre Salford bölgesinde yenilenmiş olan 9 farklı apartmanda da aynı yanıcı kaplama malzemesi kullanıldı. Hükümet, toplam 600 binada kullanılan kaplama malzemesinin güvenli olup olmadığının test edilmeye muhtaç olduğunu doğruladı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196