Öne Çıkanlar Bilecik Valencia Basket Yolcu midibüsü Havsa Belediye Başkanı Oğuz Tekin Şube Başkanı

Eski Devlet Bakanı Tüzmen'den Sakarya Valisi Coş'a ziyaret

Eski Devlet Bakanı Tüzmen'den Sakarya Valisi Coş'a ziyaret

SAKARYA (AA) - Eski Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş'u makamında ziyaret etti.

Tüzmen, burada yaptığı konuşmada, Vali Coş'u uzun yıllardır tanıdığını, Türkiye'ye çok hayırlı hizmetler yaptığını söyledi.

Ülkede olağanüstü zaman olduğunda olağanüstü tedbirlerin alındığını belirten Tüzmen, "Türkiye çok ciddi bir badire atlattı, sıkıntılı günler yaşadı ve arkasından bakıyorsunuz ekonomisi, sosyal hayatı düzene girmeye başlamışken birden bire yine içeriden kifayetsiz muhterislerin ikbal çalışmalarının bir parçası, terör örgütünün bir çalışması, Türkiye için iyi düşünceleri olmayan bir cemaatin çalışmaları ve dış kaynakların olduğu bir koalisyonun tamamıyla Türkiye aleyhine yaptığı bir çalışma." diye konuştu.

Tüzmen, Türkiye'yi seven insanların çalışmaları sonucunda güvenlik güçlerinin, kamu ve sosyal hayatın içinde bulunun unsurların birleşmesiyle darbenin önlendiğini ifade ederek, "Bundan sonraya bakmak lazım. Ülkeyi daha çabuk toparlayabilmek için böyle olağanüstü durumlarda olağanüstü haller gerekir. Dolayısıyla OHAL kararı iyi uygulandığı zaman vatandaşın önünü açacak kısa sürede bu şekilde yaptıkları çalışmaları, etkileri ortadan kaldıracak ve bağrımızda beslenen 30-40 sene ülkenin kanını emen bu kenelerden kurtulmak için bir çalışmadır." diye konuştu.

Sokağa çıkan insanların din, dil ve ırk ayrımı yapmadığının görüldüğünü vurgulayan Tüzmen, "Esas Türkiye'nin sesi meydanlardan gelmektedir. Bunu siyasilerimiz uygun bir şekilde kullanırlarsa hakikaten çok güzel sonuçlar doğurur. Bence çok da aşırıya gitmeden yapılacak çalışmalarda mecliste de dalgalanan birlik ve beraberlik havasını aynı şekilde sosyal alanlarda da görmemiz lazım. Bunun etkisi Türkiye'ye çok iyi müspet günlere götürür." ifadelerini kullandı.

Vali Coş da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, "İlimizi ve Valiliğimizi şereflendirdiler. Eskiye dayanan hukukumuz, dostluğumuz var. Bizi şereflendirdiler, çok teşekkür ediyoruz. Kendilerinin ziyaretinden moral bulduk. İnşallah bu moralle Sakarya'mıza ve Sakaryalılara daha güzel hizmetler vermeye devam edeceğiz." dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196