Öne Çıkanlar Bursaspor Bilecik koyun hırsızlığı iddiası Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) hayatını

EGD'den CHP'li Belediye Meclisi üyesine kınama

EGD'den CHP'li Belediye Meclisi üyesine kınama

EDİRNE (AA) - Edirne Gazeteciler Derneği (EGD) CHP'li Edirne Belediye Meclisi üyesi Ramazan Tanal'ı gazetecilere sarf ettiği ileri sürülen sözleri nedeniyle kınadı.

EGD'den yapılan yazılı açıklamada, CHP İl Başkanlığında geçen günlerde düzenlenen basın toplantısı sonrası CHP Belediye Meclisi üyesi Ramazan Tanal'ın gazetecileri hedef alan sözler sarf ettiği ifade edildi.

Olayın mesleklerini saygınlıkla icra eden gazetecileri üzdüğü belirtilen açıklamada, "CHP İl Başkanı Fevzi Pekcanlı'nın yanında önce bir gazetecinin adını vererek eleştiren, daha sonra da hakaretlerde bulunan CHP Meclis üyesi Ramazan Tanal, daha sonra tüm gazetecileri hedef alan asılsız söylem ve hakaretlerde bulunmuştur. Derneğimizin üyesi gazeteci arkadaşımız, mesleğe ve gazeteci meslektaşlarına karşı yapılan bu haksız ve çirkin yakıştırma, hakaretler üzerine kendisine müdahale etme gereği duymuştur." ifadeleri kullanıldı.

CHP Milletvekili Erdin Bircan ve İl Başkanı Pekcanlı ile diğer kişilerin müdahalesiyle Tanal'ın odadan çıkartıldığı kaydedilen açıklamada, "Bu olayın yaşanması sırasında olaya tanıklık eden gazeteci arkadaşımız, toplantı için oraya giden gazeteciler ve Edirne'de olayı duyan gazeteciler, bu haksız yakıştırmalar ve hakaretlerle ilgili olarak büyük üzüntü duymuşlardır. Edirne Gazeteciler Derneği olarak bu haksız yakıştırmaları tüm basın mensuplarını hedef alarak yapan kişiyi kamuoyu önünde kınıyoruz. CHP Genel Merkezinin de sık sık gazetecilerin görev özgürlüğü, sansürsüz basın gibi söylemlerini de dikkate alarak bu olayla ilgili harekete geçmesini bekliyoruz." ifadelerine yer verildi.

Anahtar Kelimeler:
KınamaEGDRamazan Tanal

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196