Öne Çıkanlar Bilecik Valencia Basket Yolcu midibüsü Havsa Belediye Başkanı Oğuz Tekin Şube Başkanı

Edremit Körfezi'nde tatilci yoğunluğu azaldı

- Kuzey Ege'nin önemli turizm merkezlerinden Edremit Körfezi'nde, bayram tatilinin sona ermesinin ardından tatilci yoğunluğu normale döndü - Edremit Belediye Başkanı Saka: - "Tatilin sona ermesiyle birlikte bölgede ağırlıklı olarak yazlıkçı turistlerimiz kaldı. Hayat normale döndü ama turistik tesislerimizdeki doluluk oranı yüksek şekilde devam ediyor"

Edremit Körfezi'nde tatilci yoğunluğu azaldı

BALIKESİR (AA) - Kuzey Ege'nin önemli turizm merkezlerinden Edremit Körfezi'nde, bayram tatilinin sona ermesinin ardından tatilci yoğunluğu azaldı.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, 9 günlük bayram tatili döneminde ağırladığı yerli ve yabancı sayısı 2 milyon 500 bini bulan Edremit Körfezi'nde, bu rakamın tatilin sona ermesiyle 1 milyon 500 bine düştüğü tahmin ediliyor.

Mavi bayraklı plajlarıyla ünlü Ayvalık, Gömeç, Burhaniye ve Edremit ilçelerindeki otel, motel, pansiyon ve apart daireleri dolduran tatilcilerin önemli bir bölümünün dönüşüyle, bölgedeki yoğunlukta düşüş meydana geldi.

Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, bayram tatilinin ardından bölgede rahatlama yaşandığını ve durumun normale döndüğünü söyledi.

Saka, bayram tatilinde yerli ve yabancı turistlerin bölgeye akın ettiğini hatırlatarak, "Yollarda büyük trafik sıkışıklığı yaşanmıştı. Plajlarımızda sıkışıklık olmuştu ve tatil beldelerimiz neredeyse alarm verecek düzeydeydi. Tatilin sona ermesiyle birlikte bölgede ağırlıklı olarak yazlıkçı turistlerimiz kaldı. Hayat normale döndü ama turistlik tesislerimizdeki doluluk oranı yüksek şekilde devam ediyor." ifadelerini kullandı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196