Öne Çıkanlar spor mani Nine İhbar Etti;Sözde Bölge Sorumlusu Öldürüldü; 1 milyon lira ödül çanakkale İhale

Edirne'de "Otizmin Ruhunda Üretime Yansımalar" Projesi

Edirne'de

EDİRNE (AA) - Trakya Kalkınma Ajansı (TRAKYAKA) ve Edirne Otizm Derneği işbirliğinde gerçekleştirilen "Otizmin Ruhunda Üretime Yansımalar" Projesi kapsamında Trakya Üniversitesi Armağan Dönertaş Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi'ne 4 yeni atölye açıldı.

TRAKYAKA Genel Sekreteri Mahmut Şahin, atölyelerin açılışında yaptığı konuşmada, otizmli bireylerin gelişim için bu tarz projelere destek verdiklerini belirtti.

Projeye finans katkısı yaptıklarını ifade eden Şahin, "Otizmli gençlerimizin hayata katılması, hayatta başarılı olabilmesi, etkinlik ve yetkinlik bulabilmesi noktasında Edirne'de de böyle bir faaliyete, derneğimizin bu projesine destek verdik." dedi.

Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu ise atölyelerin çok güzel tasarlandığını belirterek belediye olarak otizmli bireylerin yanlarında olduklarını söyledi.

Edirne Otizm Derneği Başkanı Hülya Akbulut ise emeği geçenlere teşekkür ederek, proje sayesinde otizmli bireylerin kullanabileceği 4 ayrı atölyenin hizmete girdiğini kaydetti.

Konuşmaların ardından, hareket eğitimi, seramik, müzik ve mutfak atölyeleri açıldı.

Anahtar Kelimeler:
ProjeOtizmAtölyeTRAKYAKA

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196