Öne Çıkanlar mani İpek acar açlık 1. Hasat Bayramı Nine İhbar Etti;Sözde Bölge Sorumlusu Öldürüldü; 1 milyon lira ödül

Edirne'de, “Düz Dikiş Makinacı Kursu” başladı

Edirne'de, “Düz Dikiş Makinacı Kursu” başladı

EDİRNE (AA) - Edirne Terziler Odası ve Edirne Halk Eğitimi Merkezi ile Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü işbirliğinde ara eleman eksiğini karşılamak için "Düz Dikiş Makinacı Kursu" başladı.

Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği binasında bulunan atölyede gerçekleşecek kursta kursiyerler 10 gün boyunca eğitim görecek.

Terziler Odası olarak istihdama yönelik projeler yaptıklarını belirten Oda Başkanı Hakan Fındıklı, sertifika alan kursiyerlere iş bulma konusunda da yardımcı olduklarını söyledi.

Trakya Kalkınma Ajansı ile yaptıkları projenin başarıyla sonuçlandığını ifade eden Fındıklı şunları kaydetti:

"Bundan önce olduğu gibi bunlarda direkt yüzde 100 iş garantili eğitimler sürecek. Öğrenci eksiğimiz var. On gün süreyle dileyen herkesi yaş gözetmeksizin bu eğitime alıp iş sahibi yapmak istiyoruz. Bu projeyi Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü işbirliğinde yapıyoruz. Kursiyerlerimiz kurs sonunda belge alıp kalifiye sınıfına giriyorlar ve iş bulma alanları kolaylaşıyor. Bizim gösterdiğimiz yerde değil, kendi istedikleri her yerde de çalışabilirler. Bu kurs önemli ve önem veriyoruz. Fabrikalarda görüştüğümüz personel ve işletme müdürleri de önem veriyorlar." dedi.

Edirne Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği (EDESOB) Başkanı Emin İnağ ise ülkede vasıflı eleman eksikliğine vurgu yaparak, "Türkiye'de herkes işsizlikten, iş bulamamaktan bahseder ve bunun bir nedeni vardır. Vasıflı işçi olmadığından işsizlik vardır. İşi bilen kimse aylak değildir” dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196