Öne Çıkanlar Bilecik değerlendirme Bursa Afet Müdahale Planı toplantısı Kuzey Irak asker ve polis teşkilatına ziyaret

Edirne Belediye Başkanı Gürkan:

- ''Bir siyasetçi olarak yarın seçim olsa bu şehirde yaşayan herkese oy istemeye gideceğiz''

Edirne Belediye Başkanı Gürkan:

EDİRNE (AA) - Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Kırkpınar'da kentin tanıtımına katkı sağlayan bazı esnaflara teşekkür belgesi verdi.

Belediye Başkanı Gürkan, belediyede düzenlediği toplantıda, Edirneli esnafların Kırkpınar'da kentin marka değerlerini ön plana çıkartarak, yurt içi ve yurt dışından gelen kişilere kentin tanıtımını yaptıklarını belirtti.

Bu gün 8 firmaya yaptıkları destekten dolayı teşekkür belgesi vereceklerini anlatan Gürkan, ''Edirneli markalarımızın, marka değerlerimiz, Edirneli esnafımız Kırkpınar’da yer aldı. Kırkpınar nedeniyle Edirne'ye yurt içi ve yurt dışından gelen konuklarımıza Edirne'nin yerel markalarını, Edirne’nin öne çıkmış markalarını tanıtma imkanı bulduk. Edirne'nin ilk iki markası Kırkpınar Yağlı Güreşleri ve Selimiye Camiidir. Duyarlı esnafımız çağrımıza olumlu yanıt vererek, Edirne’ye karşı ne kadar hassas olduklarını gösterdiler. Kırkpınar'ın, marka değerlerimizin tanıtımına verdikleri destekten dolayı onlara birer teşekkür belgesi vermek istedik.'' diye konuştu.

Gürkan, yerel ve ulusal bazı yayın organlarında kendisi hakkında çıkan olumsuz haberleri de değerlendirdi.

Milletvekili olduğu dönemde FETÖ tarafından tehlikeli ve önü kesilmesi gereken insan olarak fişlendiklerini hatırlatan Gürkan, konuşmasına şöyle devam etti:

''Türkiye'de hakimler var, Edirne'de de hakimler var. Söz konusu iddianamede ben ne sanığım, ne de tanığım. Konuyla ilgili hiç bir ilgim yok. Bizim duruşumuz belli. Bir siyasetçi olarak yarın seçim olsa bu şehirde yaşayan herkese oy istemeye gideceğiz. Peynirciye oy istemeye gittiğimizde peynirci olmayacağız. Tornacıya oy istemeye gittiğimizde tornacı olmayacağız. Bu örgütün doğrudan içinde olmayıp güç elde edenler, nemalananlar, çıkar sağlayanlar Recep Gürkan üzerinden bir Ergenekon kumpası Edirne'de yaratma çabasındalar.''


- AK Parti Edirne İl Başkanlığını ziyaret

Başkan Gürkan, AK Parti Edirne İl Başkanı İlyas Akmeşe'yi ziyaret etti.

Ülkenin birlik ve beraberliğe ihtiyacı olduğunu belirten Gürkan, "Bu günler özel günler. Birlik ve beraberliğe daha fazla ihtiyaç var. Bizler bunun bilincindeyiz, her zaman da böyle hareket edeceğiz. Tüm temennimiz ülkemizin ve ulusumuzun bir daha böyle olaylar yaşanmamasıdır.'' ifadelerini kullandı.

AK Parti Edirne İl Başkanı Akmeşe ise, yapılan ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Ziyarete, CHP İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, Edirne Belediye Başkan Yardımcısı ve CHP İl Kadın Kolları Başkanı Çiğdem Gegeoğlu ile İl Gençlik Kolları Başkanı Kutay Özköse de katıldı.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196