Öne Çıkanlar Futbol jandarma Silivri Kuran-ı Kerimi Güzel Okuma Yarışması ziyaret

Devlet Konservatuvarı, yetenek sınavı ile öğrenci alacak

- Uludağ Üniversitesi Devlet Konservatuvarı, Müzik ve Bale İlköğretim Kurumu ile Müzik ve Sahne Sanatları Lisesi'ne yetenek sınavıyla öğrenci alacak

Devlet Konservatuvarı, yetenek sınavı ile öğrenci alacak

BURSA (AA) - Uludağ Üniversitesi Devlet Konservatuvarı, 2016-2017 eğitim öğretim dönemi için Müzik ve Bale İlköğretim Kurumu ile Müzik ve Sahne Sanatları Lisesi'ne yetenek sınavıyla öğrenci alacağını bildirdi.

Uludağ Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'ndan yapılan açıklamada, bu yıl ilköğretim ve lise kısımlarına yaylı çalgılar (keman, viyola, viyolonsel, kontrabas), üfleme ve vurma çalgılar (flüt, obua, klarinet, fagot, trompet, korno, trombon ,vurma çalgılar) ve piyano anasanat dallarına tam ve yarı zamanlı öğrenci alınacağı ifade edildi.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

"İlköğretim kısmında tam ve yarı zamanlı statüde eğitim görmek isteyen adayların 1-20 Haziran, Müzik ve Sahne Sanatları Lisesi’nde eğitim görmek isteyenlerin de 13-29 Haziran tarihleri arasında UÜ Devlet Konservatuvarı Müdürlüğü’ne başvurması gerekiyor. İlköğretim bölümüne başvuranlar 22-24 Haziran tarihlerinde, lise adayları da 30 Haziran-1 Temmuz tarihleri arasında yetenek sınavına tabi tutulacak."

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196