Öne Çıkanlar Bilecik Valencia Basket Yolcu midibüsü Havsa Belediye Başkanı Oğuz Tekin Şube Başkanı

"Damla Projesi" Tekirdağ'da devam ediyor

- Gençlik ve Spor Bakanlığının projesi kapsamında 22 ülkeden 40 öğrenci Tekirdağ'a geldi

TEKİRDAĞ (AA) - Gençlik ve Spor Bakanlığının "Damla Projesi" kapsamında aralarında Türkiye'nin de bulunduğu 22 ülkeden 40 üniversite öğrencisi, Tekirdağ'a geldi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Müşaviri Metin Ayvazoğlu, proje hakkında gazetecilere yaptığı açıklamada, Türkiye'ye eğitim görmek için dünyanın farklı ülkelerinden gelen üniversite öğrencilerini Türkiye'nin çeşitli illerine götürerek yöredeki yaşlılar, gençler ve çocuklarla buluşturduklarını söyledi.

Öğrencilerin ziyaretlerde yöre kültürü ve halkını yakından tanıma fırsatı bulduklarını ifade eden Ayvazoğlu, bu projenin adının Damla Projesi olduğunu ve 3 yıldır sürdürüldüğünü hatırlattı.

Çalışmaya dünyanın farklı ülkelerinden Türkiye'ye gelen ve üniversitelerde eğitim gören 40 kişinin katıldığını aktaran Ayvazoğlu, şu bilgileri verdi:

"Her dine mensup öğrenci arkadaşlarımız var. Ülkemizde Hakkari'den başlayıp, Edirne'ye kadar pek çok ile gittik. Gittiğimiz illerde 10 gün kalıyoruz. 10 gün içerisinde dezavantajlı insanlarla bir araya geliyoruz. Dil, din ayrımı yapmadan herkesi kucaklayan bir proje. Bu projede yer alan arkadaşlar gençlere rol model oluyor. Çocuklarımıza rol model olmak istiyoruz. 10 günü dolu dolu geçirmeye çalışıyoruz."

Gönüllü olarak projeye katılan Fadime Balcı, gidilen yerlere bir damla bırakarak okyanus olmayı ve yüreklere dokunmayı amaçladıklarını belirtti.

Böyle bir etkinlikte olmaktan mutluluk duyduğunu kaydeden Balcı, şunları söyledi:

"Gerçekten güzel, gönüllülük faaliyetlerini gerçekten son deminde yaşadığımız bir proje. Daha önce ben Sakarya-Düzce programına katıldım. Şu an Tekirdağ- Kırklareli-Edirne programında bulunduğum için çok mutluyum. Damla Projesi'nde aile ziyareti yapıyoruz. Damla Projesi'nin asıl amacı; her yere birer damla bırakarak okyanus olmak, güzel yüreklere dokunmak. Bunu burada gerçekten son demine kadar hissediyoruz. Bu çok mutluluk verici ve ben mutluyum."

Proje kapsamında kentte gelen 40 öğrenci Zübeyde Hanım Huzurevi sakinlerini ziyaret etti. Yaşlı vatandaşlarla bir süre sohbet eden öğrenciler, gül ve çikolata ikramında bulundu.

Öğrenciler, kentteki müze, tarihi yerlere gidecek ve vatandaşlarla bir araya gelecek.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196