Öne Çıkanlar yanlışlıkla google play store zahide yetiş Alev THY Eurolegue A Grubu

Cumhuriyet savcısından hayvan barınağına destek

Cumhuriyet savcısından hayvan barınağına destek

BURSA (AA) - Bursa Cumhuriyet Savcısı Özgür Katip Kaya, mesaisinden arta kalan zamanlarda, sahipleri tarafından terk edilen, yaralanan veya sokakta yaşayan hayvanlar için kurulan özel barınağa 5 yıldır yardım ediyor.

Kaya, gazetecilere yaptığı açıklamada, merkez Nilüfer ilçesi Alaattinbey mahallesindeki bir hayvanseverin barınağında bulunan hayvanlara 5 yıldır baktığını bildirdi.

Barınakta toplanan kedi ve köpeklerin bakımını ve yiyeceklerini sağladığını belirten Kaya, "Çünkü bu dünyayı onlarla paylaşıyoruz, burası bizim olduğu kadar onların da evi. Onların da aynen bizler gibi gidecek, yaşayacak başka yerleri yok. Dünyamızdaki tüm canlı türlerinin, doğanın ve gezegenimizin dengesi için burada olması gerekiyor. Hayvanlarla hepimizi misafir eden doğayı da korumamız şart." dedi.

Hemen hemen her gün yargıda verdiği mesaisinin ardından bakıma muhtaç hayvanların yanına koştuğunu vurgulayan Kaya, şunları söyledi:

"Hayvanları korumak ve sevmek ayrı şeyler olsa da onları korumak ve yaşamalarına yardımcı olmak aslında onları sevmek demektir. Hayat sadece insanlar için var olsaydı, Nuh'un gemisinde hayvanların ne işi vardı? Sokak hayvanları kış aylarında yiyecek ve barınak bulma sıkıntısı yaşamaktadır. Bu nedenle sokak hayvanları için daha duyarlı olalım. Kışın sokak hayvanlarına yardım edelim. Uygun yerlere mamalar, ev yemekleri ve su koyarak günlük yaşantılarını kolaylaştıralım. Ben onların yanında dinleniyorum."

- "Evde bir kedi olması, bir çocuk sahibi olmaya benzer"

Evde bir kedi olmasının, bir çocuk sahibi olmaya benzediğini belirten Kaya, "Her ikisi de meraklıdır ve çevresini keşfetmek ister. Kedinizi, aynı bir çocuk gibi onun için potansiyel olarak tehlikeli olabilecek her şeye karşı korumanız gerekir." ifadelerini kullandı.

Anahtar Kelimeler:
Bursa

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196