Öne Çıkanlar silahlı ve kar maskeli samsung-s6 edge Yetimler Gecesi Mağara Mahallesi tür işçiler

Çorlu'da "Kur'an Hayat Olsun" projesi

- Çorlu Müftüsü Gülmek, "İlçemizde 'Kur'an Hayat Olsun' projesi kapsamında çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor." dedi

Çorlu'da

TEKİRDAĞ (AA) - Çorlu Müftüsü Adem Gülmek, "Kur'an Hayat Olsun" projesi kapsamında çalışmaların tüm hızıyla devam ettiğini söyledi.

Çorlu Müftüsü Gülmek, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Diyanet İşleri Başkanlığının ülke genelinde yürüttüğü "Kur'an Hayat Olsun" projesi kapsamında, ilçede bir takım çalışmalar yürüttüklerini belirtti.

Proje kapsamında okullarda seçmeli ders olarak Kur'an-ı Kerim dersini seçen öğrencilerin, uzman eğitmenler tarafından dini ve manevi değerler üzerine bilgiler aldıklarını ifade eden Müftü Gülmek, şöyle konuştu:

"Diyanet İşleri Başkanlığımız tarafından bütün ülke genelinde hayata konulan 'Kur'an Hayat Olsun' projesi, ilçemizde de yoğun ilgi gördü. Proje ile okullarımızda seçmeli ders olarak Kur'an-ı Kerim okuma, dini manevi değerler ve dini eğitimler öğrencilerimize anlatılıyor. Bu dersi seçen öğrencilerimiz, biraz daha dini bilgisi yüksek olarak orta öğretim kurumlarından mezun oluyor."

Çorlu Müftülüğü olarak kendilerinin de seçmeleri derslerinde Kur'an-ı Kerim okumayı tercih eden öğrencileri, okullarında ziyaret ederek bir araya geldiklerini belirten Gülmek, okul idarecileriyle bu konuda birlikte çalıştıklarını kaydetti.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196