Öne Çıkanlar akp Orkun Akman Şuayip Işıldak Şanlıurfa Şampiyonluk hedefi

ÇOMÜ TÖMER'in faaliyetleri

ÇOMÜ TÖMER'in faaliyetleri

ÇANAKKALE (AA) - Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Türkçe Öğretimi Araştırma ve Uygulama Merkezinde (TÖMER) yabancı dil kursları dönemi başlıyor.
Üniversiteden yapılan yazılı açıklamada, ÇOMÜ'nün Ankara TÖMER, Gazi TÖMER, İstanbul TÖMER, Erzincan TÖMER gibi dil merkezine sahip olduğu hatırlatıldı.
TÖMER'in sadece Türkçe öğreten bir kurum olma kimliğinin değiştiği, bunun yanında diğer yabancı dillerin de öğretileceğinin ifade edildiği açıklamada, şu bilgilere yer verildi:
"Değişen ÇOMÜ TÖMER yönetmeliğinin 16 Temmuz'da Resmi Gazete yayımlanmasıyla süreç artık resmiyet kazandı. Dil merkezine dönüşen TÖMER'in adı da Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Türkçe ve Yabancı Dil Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi olarak değiştirildi. Yeni akademik yılla birlikte genel amaçlı dil kurslarına ek olarak Akademik Yabancı Dil (Foreign Language for Academic Purposes), Akademik Yabancı Dil Yazma Kursu (Academic Writing), Akademik Yabancı Dil Konuşma Kursu (Academic Speaking) gibi faaliyetlerle ÇOMÜ akademik personelinin, öğrencilerinin ve Çanakkale halkının hizmetine açılıyor. ÇOMÜ TÖMER bilimsel araştırma ve uygulama merkezi kimliğiyle üniversite güvencesinde dil öğrenmek isteyen herkese çağdaş ve özgün bir dil öğretim hizmeti vermeyi amaçlıyor."

Anahtar Kelimeler:
TÖMERMartÇOMÜOnsekiz

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196