Öne Çıkanlar silahlı ve kar maskeli samsung-s6 edge Yetimler Gecesi Mağara Mahallesi tür işçiler

Çanakkale Öğretmenevi inşaatı

- İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Aksoy: - Vefa borcumuzu ödemek için elimizden geldiğince çalışmalarımıza bu yönde yön veriyoruz"

Çanakkale Öğretmenevi inşaatı

ÇANAKKALE (AA) - Çanakkale'de, 2013 yılında depreme dayanıksız olduğu gerekçesiyle kapatılan ve bir süre önce yıkımı gerçekleştirilen öğretmenevinin yeniden yapılması amacıyla başlatılan çalışmalar sürüyor.

Çanakkale İl Özel İdare Genel Sekreteri Can Aksoy, inşaat alanındaki incelemesinin ardından yaptığı açıklamada, öğretmenevinin 1 milyon 541 bin 322 lira keşif bedeliyle 1 Nisan'da ihalesinin yapıldığını söyledi.

Aksoy, yeni bir öğretmenevi yapmak için İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortak hareket ettiklerini belirterek, "Fore kazık sistemiyle zemin iyileştirme çalışmaları sürüyor. Daha sonra zemin+4 kat olarak bin 290 metrekarelik öğretmenevimizin inşaatı sürecek." dedi.

Zemin iyileştirmesinin tamamlanmasıyla üst imalatların hızla ilerleyeceğini düşündüğünü dile getiren Aksoy, şunları söyledi:

"Hepimizin bugünlere gelmesinde, eğitim hayatımızın mimarları olan öğretmenlerimize İl Özel İdaresi olarak vefa borcumuzu ödemek için elimizden geldiğince çalışmalarımıza bu yönde yön veriyoruz. Uzun süredir beklenen, çalışan ve emekli öğretmenlerimizin, eğitim camiasındaki Çanakkaleli veya misafir olarak gelecek herkesin kullanabileceği güzel bir öğretmenevi yapmayı düşünüyoruz. Sadece öğretmenlerimiz değil, Çanakkale'ye gelen misafirlerimizin de özellikle kordonda olması vesilesiyle burada güzel anıları olacak. Kışa kalmadan bu inşaatı bitireceğimizi düşünüyoruz."

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196