Öne Çıkanlar silahlı ve kar maskeli samsung-s6 edge Yetimler Gecesi Mağara Mahallesi tür işçiler

Çanakkale iskelelerinde bayram tatili yoğunluğu

Çanakkale iskelelerinde bayram tatili yoğunluğu

ÇANAKKALE (AA) - Çanakkale Boğazı ile adalar arasındaki deniz ulaşımını sağlayan GESTAŞ AŞ firmasına ait araba vapurları ile Ramazan Bayramı'ndan önceki iki gün ile bayramın ilk iki gününde yaklaşık 82 bin araç taşındı.

Firmadan yapılan yazılı açıklamada, yaz dönemine rastlayan Ramazan Bayramı tatilinin yoğun geçtiği, önceki yıllara göre özellikle Marmara ve Ege sahillerinde önemli ziyaretçi trafiği yaşandığı bildirildi.

En çok ziyaretçi akınının yaşadığı illerden birinin Çanakkale olduğu vurgulanan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"9 günlük bayram tatilinin ilk günlerinde Çanakkale ve çevre illere gelen vatandaşlar, geçen yıla oranla daha fazla araç trafiği yaşanmasına neden oldu. Ramazan Bayramı öncesinde özellikle 2 Temmuz Cumartesi gününden itibaren başlayan yoğunluk rakamlara da yansıdı. Geçen yıl Ramazan Bayramı'nda (bayramdan iki gün önce ve bayramın ilk iki günü) 4 günlük sürede yaklaşık 68 bin araç taşınırken, bu bayram aynı 4 günlük dilimde araçlı geçişler yaklaşık 82 bin olarak gerçekleşti. Geçen yıl söz konusu 4 günlük dönemde günlük ortalama 17 bin araç GESTAŞ araba vapuru ve feribotlarını kullanırken bu yıl sayı 20 bin 500 civarında oldu. Günlük 3 bin 500 araçlık bir artış yaşandı."

Açıklamada, yoğunluğu karşılamak için filoya iki araba vapuru katıldığı, iskelelerdeki kuyrukları asgariye indirmek adına "doldur-boşalt" şeklinde ve ek seferler düzenlendiği belirtildi.

Firmanın 18 araba vapuru ve feribotla seferlerini sürdürdüğü duyurulan açıklamada, "Ring taşımacılığının yanı sıra sabaha kadar da seferlerin sürdürülerek hafta sonu dönüş yoğunluğunun fazlalaştırılmadan eritilmesi sağlanıyor." ifadesi kullanıldı.

Anahtar Kelimeler:
çanakkaleDönüşTatilci

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196