Öne Çıkanlar spor Futbol ziyaret haber yalova

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Soylu:

- "Ne yaparlarsa yapsınlar, ne ortaya koyarlarsa koysunlar bizi istikametimizden vazgeçiremeyecekler. Bu ülkede 780 bin kilometrekareden bir çakıl taşı bile koparamayacaklar"

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Soylu:

KIRKLARELİ (AA) - Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, "Ne yaparlarsa yapsınlar, ne ortaya koyarlarsa koysunlar bizi istikametimizden vazgeçiremeyecekler. Bu ülkede 780 bin kilometrekareden bir çakıl taşı bile koparamayacaklar" dedi.

Soylu, Gaziosmanpaşa Belediyesi tarafından Kırklareli Vilayet Meydanı'ndan düzenlenen iftar programında yaptığı konuşmada, Ramazan Bayramı'nın Türk milletine ve bütün insanlığa hayırlar getirmesi temennisinde bulunarak, ramazan ayında ülkenin birliği, beraberliği ve esenliği için dua edildiğini kaydetti.

Türkiye'nin birlik ve beraberliğini, kardeşliğini bozmaya çalışanların amaçlarına ulaşamayacaklarını vurgulayan Soylu, 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine ulaşmak için çalıştıklarını anlattı.

Türkiye'nin gelecekte kendi otomobilini, kendi uçağını üreteceğini aktaran Soylu, "Birbirimizi anlamak için, birbirimizi kucaklamak için, ötekini hissedebilmek için Allah'a şükürler olsun ki şunu açık bir yüreklilikle ifade etmek istiyorum, duaya, birliğe, beraberliğe ve bu toprakların insanlarının güçlü olduğu ihtiyaç olduğu bir zaman dilimi içerisindeyiz. Ne yaparlarsa yapsınlar, ne ortaya koyarlarsa koysunlar bizi istikametimizden vazgeçiremeyecekler. Bu ülkede 780 bin kilometrekareden bir çakıl taşı bile koparamayacaklar. Ne yaparsa yapsınlar isterlerse moralimizi bozmaya çalışsınlar, isterlerse birbirimizin birbirimize olan ihtiyacımızı ve birbirimize olan bağlılığımızı ve sadakatimizi yokmuş gibi göstermeye çalışsınlar bilmenizi istiyorum ki dolu dizgin hedeflerimize doğru gidiyoruz. 2023, 2053 ve 2071 ne yaparlarsa yapsınlar kendi otomobilimizi yapacağız, kendi uçağımızı yapacağız, ne yaparlarsa yapsınlar gönül coğrafyamızdaki liderliğimizden bizi alıkoyamayacaklar" diye konuştu.

Ramazan ayına anne şefkati, baba kucağı gibi ihtiyaç duyulduğunu aktaran Soylu, Kırklarelili vatandaşlarla aynı sofrada orucunu açmanın mutluluğunu yaşadığını dile getirdi.

İftar sofralarından birlik ve beraberlik mesajları verildiğine işaret eden Soylu, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Ramazan vesilesiyle ellerimizi semaya açıp dualar ediyoruz. Ülkemizin birliği için, ülkemizin beraberliği için, yarınlarımız için, çocuklarımızın selameti için ve esenliği için hep beraber dua ediyoruz. Ayların her biri birbirinden kıymetlidir ama aynen annemizin şefkati gibi, aynen babamızın bizi sarmalaması gibi ramazana ihtiyaç duyarız. İyi ki varsın Kırklareli, iyi ki buradasınız."

"Bu büyük milletle uğraşan hainler var"

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Müezzinoğlu da Türkiye'nin hızla gelişmesinden ve büyümesinden rahatsızlık duyanların olduğunu belirtti.

Hainlerin Türk milletinin büyük hedeflerine ulaşmasını engellemek istediğini vurgulayan Müezzinoğlu, bu milletin büyük hedeflerinin olduğunu söyledi.

Türk milletinin birlik ve beraberliğinin hiçbir zaman bozulamayacağına işaret eden Müezzinoğlu, şunları kaydetti:

"Bu büyük milletle uğraşan hainler var. Bu milleti büyük hedeflerinden uzaklaştırmak isteyenler var. Biz birlikte büyük bir milletiz. İnşallah birlik ve beraberlik içerisinde büyük millet olmanın yolculuğunu başaracağız. Bu milletin büyük hedefleri var. İnşallah cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yıl dönümünde 2023'te bu büyük hedeflere bu sofralardaki dualarımızla bu sofralarda oluşturduğumuz kardeşlik duygularımızla, birlikte oluşturduğumuz birbirimize sevgi bağlarıyla güçlendirdiğimiz kardeşlik duyguları içerisindeyiz. Bu kardeşlik duygularımızı parçalamak isteyenlere fırsat vermeyeceğiz. Aramıza fitne fesat sokmak isteyenlere asla prim vermedik, vermeyiz ve hep beraber o büyük hedeflere muasır medeniyet seviyesindeki o hedeflere bu millet yürüyecek. Mazlum ve mağdur millet o büyük hedeflere bakıyor. Bunun için dünyanın birçok noktasında mazlum ve mağdurlar büyük Türk milletine bakıyor. Bu ay yıldızlı bayrağın dalgalanmasına bakıyor. Bunu başaran sofralardaki kardeşliğimizdir."

Programda AK Parti Kırklareli Milletvekili Selahattin Minsolmaz, İstanbul milletvekilleri Harun Karaca ile Hüseyin Bürge, Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta ve AK Parti Kırklareli İl Başkanı Alper Çiler birer konuşma yaptılar.

Program, AK Parti Kırklareli İl Başkanı Alper Çiler ile Merkez İlçe Başkanı Kayhan Türköz'ün katılımcılara hediyelerini vermesiyle sona erdi.

Bakan Soylu ve beraberindekiler ardından bir çay bahçesinde vatandaşlarla sohbet etti.Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196