Öne Çıkanlar Bilecik değerlendirme Bursa Afet Müdahale Planı toplantısı Kuzey Irak asker ve polis teşkilatına ziyaret

Büyükçekmece Belediyesi, Makedonya'da çocuk parkı açtı

Büyükçekmece Belediyesi, Makedonya'da çocuk parkı açtı

STRUGA (AA) - İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile Büyükçekmece Belediyesi iş birliğinde, Makedonya'nın güneybatısındaki Struga şehrinde yapılan "Kerem Mutlu Çocuk Parkı" bugün törenle hizmete açıldı.

Şehrin sahil kesiminde 3 bin 200 metrekarelik alana kurulan parkın açılış törenine, Büyükçekmece Belediyesi temsilcileri ile Struga Belediye Başkanı Ziadin Sela ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Törende konuşan Sela, Büyükçekmece Belediyesi tarafından Struga'da birkaç projenin daha yapıldığını söyleyerek, "Park, ortak yürüteceğimiz projelerin başlangıcıdır. Miladinovci Kardeşleri İlkokulunun da inşaatına başladık. Kardeş şehrimiz Büyükçekmece ile birlikte iki park daha yapma projemiz var." dedi.

Büyükçekmece Belediyesi adına katılan Struga kardeşliği kurucularından Kemal Akar ise Struga'da yaptıkları projelere devam edeceklerini belirterek, projenin Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün tarafından bizzat yürütüldüğünü ifade etti.

2014 yılında geçirdiği bir kaza sonucu 11 yaşında hayatını kaybeden Kerem Mutlu'nun adını alan çocuk parkında, oyun alanları ile çok sayıda yürüyüş parkuru mevcut.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196