Öne Çıkanlar Futbol jandarma Silivri Kuran-ı Kerimi Güzel Okuma Yarışması ziyaret

Bursa'da T2 tramvay hattındaki çalışmalar

-Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Altepe: -"Karar çıktı, çıkacak. Bugün ya da yarın inşallah, çalışmalara başlayacak firma belli olacak. İstanbul Yolu'ndan tramvay hattıyla ilgili çalışmalar da başlamış olacak. Karar her an bize ulaşabilir. Ulaşır ulaşmaz ilgili firmayı görevlendireceğiz"

Bursa'da T2 tramvay hattındaki çalışmalar

BURSA (AA) - Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Kent Meydanı ile Terminal arasında hizmet verecek T2 tramvay hattındaki çalışmaların konuya ilişkin Danıştay kararının ardından birkaç güne kadar tekrar başlayacağını bildirdi.

Büyükşehir Belediyesi binasında, mayıs ayı olağan meclis toplantısında konuşan Altepe, ihaleye giren 2 firmanın birbirini dava etmesi sonucu Danıştay'a taşınan T2 tramvay hattıyla ilgili yaşanan aksaklıkların birkaç güne kadar giderileceğini söyledi.

T2 tramvay hattıyla ilgili Danıştay'dan onay beklediklerini, bu nedenle inşaat çalışmalarını durdurmak zorunda kaldıklarını belirten Başkan Altepe, "Karar çıktı, çıkacak. Bugün ya da yarın inşallah, çalışmalara başlayacak firma belli olacak. İstanbul Yolu'ndan tramvay hattıyla ilgili çalışmalar da başlamış olacak. Karar her an bize ulaşabilir. Ulaşır ulaşmaz ilgili firmayı görevlendireceğiz" diye konuştu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa Gemlik'ten İstanbul Haliç'e olan deniz uçağı seferlerinin bakanlığın uçuşlar ve pilotlar üzerinde getirdiği yeni düzenlemeler nedeniyle aksadığını ve bu nedenle uçuşlarda düzensizlik yaşandığını belirterek şöyle devam etti:

Yapılan düzenlemeler sonucunda Büyükşehir Belediyesi deniz uçağı filosu genişledi. Yeni uçağımız Ankara'dan geldi. Pilotlarımızın sertifikaları da alınmak üzere. Bugün bir uçak daha alıyoruz. Belediyemizin 3 tane oldu, 4'üncsü de geliyor. Filomuz da güçlendi. Yeni alınan uçaklar Gemlik Limanı haricinde Yunuseli Havaalanı hattında da çalışabilecek."

Mudanya sahillerinin ilmek ilmek yeniden ele alındığını da belirten Altepe, şunları kaydetti:"

"Türkiye’de sahil planlamalarını yapan ilk Büyükşehir, belediye biziz. 'Hava atalım' diye değil 'Yatırım yapalım' diye bu toplara giriyoruz. Planlar onaylandıkça, yasal engeller aşıldıkça ilçeleri yüzlerce milyon liralık yatırımlarla buluşturuyoruz. Sadece Mudanya sahiline çektiğimiz kolektör arıtma tesisi 100 milyon lira. Mevcut raylı sistem de 100 milyon liralık harcamayla ilçeye ulaşacak. Yine sahil düzenleme çalışmalarına da yine 100 milyon lira harcayacağız. Sadece 3 kalemde 300 milyon liralık yatırımı ilçe belediyesi mi yapacak?"

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196