Öne Çıkanlar silahlı ve kar maskeli samsung-s6 edge Yetimler Gecesi Mağara Mahallesi tür işçiler

Bursa'da dolandırıcılık

- İl genelinde çeşitli yöntemlerle 5 kişinin 97 bin 500 lirası dolandırıldı

Bursa'da dolandırıcılık

BURSA (AA) - Bursa'da, il genelinde çeşitli yöntemlerle 5 kişinin 97 bin 500 lirası dolandırıldı.

Alınan bilgiye göre, Karacabey ilçesi Tavşanlı Mahallesi'nde yaşayan C.K'yı telefonla arayan bir kişi kendisini polis olarak tanıttı. Telefondaki kişi C.K'ya, banka hesabının terör örgütü tarafından kullanıldığını, bankada bulunan paralarını evine gönderecekleri sözde polis memuruna teslim etmesi gerektiğini söyledi.

Bunun üzerine bankadaki hesabında bulunan 50 bin lirayı çeken C.K, bu parayı evine gelen kişiye teslim etti. Bir süre sonra dolandırıldığını anlayan C.K durumu polise bildirdi.

Nilüfer ilçesi Ertuğrul Mahallesi'nde de M.K'nın yanına gelen T.A, ona icralık bir daire olduğunu, 27 bin lira teminat yatırdığı taktirde tapuyu üzerine yapacağını söyledi. T.A'ya inanan M.K, birlikte bankaya gidip hesabından çektiği 19 bin 100 lirayı söz konusu kişiye verdi. Dolandırıldığını anlayan M.K, şikayetçi oldu.

Aynı ilçenin Cumhuriyet Mahallesi'nde F.C'yi, İhsaniye Mahallesi'nde E.Ö'yü, İnegöl ilçesi Sinanbey Mahallesi'nde V.K.D'yi telefonla arayan kişiler kendilerini polis olarak tanıttı. Telefondaki kişiler mağdurlara, banka hesabının terör örgütü tarafından kullanıldığını, bankada bulunan paralarını evine gönderecekleri sözde polis memuruna telim etmesi gerektiğini söyledi. Zanlılara inanan F.C, E.Ö. ve V.K.D, toplamda 28 bin 400 lira para ve 7 bilezik ile 3 altın yüzük teslim etti. Dolandırıldıklarını anlayan mağdurlar, polis merkezlerine başvurdu.

Polis ekipleri, dolandırıcıları yakalamak için çalışma başlattı.


Anahtar Kelimeler:
DolandırıcılıkBursa

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196