Öne Çıkanlar Futbol jandarma Kuran-ı Kerimi Güzel Okuma Yarışması Silivri yarışma

Bin çocuğun yüzü "Fatma Anne"leriyle güldü

- Ayvalık'ta "Fatma Anne" olarak tanınan Fatma Cavlı başkanlığındaki Ayvalık Şefkat Evleri Yaptırma ve Yaşatma Derneğince, Ramazan Bayramı dolayısıyla ihtiyaç sahibi bin çocuk giydirildi

Bin çocuğun yüzü

BALIKESİR (AA) - Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde 3 yıl önce kurulan Ayvalık Şefkat Evleri Yaptırma ve Yaşatma Derneğince Ramazan Bayramı dolayısıyla bin çocuğa kıyafet yardımı yapıldı.

İlçede "Fatma anne" olarak bilinen derneğin başkanı Fatma Cavlı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, sosyal paylaşım sitesinde açtığı kendine ait hesaptan yaptığı paylaşımlarla hayırseverler ve ihtiyaç sahipleri arasında köprü oluşturduğunu belirtti.

Bu gönül köprüsünü kurmaktan duyduğu mutluluğu dile getiren Cavlı, "Allah, hayırseverlerimizden ve bağışçılarımızdan razı olsun. Onların sayesinde minik çocukların yüzü gülüyor, yoksulların da karınları doyuyor." dedi.

- "Hedefimiz 500 idi, bin çocuğa ulaştık"

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, Ayvalık Belediyesi ve mahalle muhtarlarının belirlediği yoksullarla, kendi belirledikleri ihtiyaç sahiplerine ulaşmaya çalıştıklarını anlatan Cavlı, şöyle konuştu:

"Bunu yaparken, 'sağ elin verdiğini sol elin görmemesi' için daha doğrusu ihtiyaç sahiplerini rencide etmemek ve o insanları reklam malzemesi gibi kullanmamak adına her çalışmamızı medyaya yansıtmamaya gayret ediyoruz. Hayırseverlerimizin destekleriyle kanser hastalığıyla mücadele eden insanlarımızın ilaç, tedavi ve benzeri tüm ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyoruz. Ramazan Bayramı öncesinde 500 ihtiyaç sahibi ailenin çocuklara, bayramlık giysi almak adına düzenlediğimiz kampanyaya hayırsever vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Hedeflediğimiz 500 idi bin çocuğa ulaştık."

Bin çocuğun giydirilmesinin yanı sıra yüzlerce aileye de bayram öncesinde erzak desteğinde bulunduklarını dile getiren Cavlı, bazı ailelere de ev eşyası ulaştırıldığını söyledi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner187

banner196